Bayram bağışın yaşamları değiştirsin!

 ›  Haberler  › ↓ 

Bağışlarınızla 155 yıldır eğitimle yaşamları değiştiriyor, bitmeyen bir hikâye yazıyoruz. Siz de bu bayram, Darüşşafaka’ya bağış yapın, eğitimle değişen yaşam öykülerine yenilerini ekleyelim. 

Nice Cemre’ler için bayram bağışlarınız Darüşşafaka’ya

                Cemre, Darüşşafaka yıllarında rol aldığı Oliver Müzikali'nde sahnede...

İTÜ Mimarlık Fakültesi Yüksek Lisans öğrencisi Cemre’nin eğitimle değişen yaşam öyküsü 2002’de girdiği Darüşşafaka Sınavı’nı kazanmasıyla başlıyor. Darüşşafaka’ya gelmeden önce hep heveslendiği ama yapamadığı ne varsa Darüşşafaka’da gerçekleştirme fırsatı buluyor Cemre… Okuldaki ilk üç yılında yüzüyor, sekiz sene de badminton takımında görev alıyor. Voleybol ve tenis oynuyor. İki sene halk oyunları ekibinde yer alıyor. Ortaokulda üç sene piyano çalıyor, iki sene yan flüt öğreniyor. Tiyatro kulübündeyken Oliver Müzikalinde rol alıyor. Fotoğraf kulübünde ilk kez profesyonel bir fotoğraf makinesine sahip oluyor. Kulüp arkadaşlarıyla birlikte Gaziantep’ten Mardin’e, İzmir’den Antalya’ya kadar geziyor. Çektikleri fotoğrafları sergilemenin mutluluğunu lise yıllarında yaşıyor. 2012’de Darüşşafaka Lisesi’ni bitirip, ÖSYS’de Türkiye 63.’sü olarak İTÜ’ye birincilikle giren Cemre, bu başarısının gerekçesini şöyle açıklıyor: “Darüşşafaka’da 10 sene boyunca önüme her şey cömertlikle sunuldu ve karşılığında tek istenen çalışıp bir şeyler üretmemdi. Koşullar bir öğrenci için daha uygun olamazdı. Okulda sabahtan akşama gördüğümüz programın yanında konulan ek derslerden, dershaneye kadar çok yoğun bir programa tabi tutulduk.”  2016’da İTÜ Mimarlık Fakültesi’ndeki eğitimini de tamamlayan Cemre, şu an aynı fakültede yüksek lisans yapıyor.  Darüşşafaka, üniversite hayatı boyunca da Cemre’nin yanında oluyor. Cemre, hala bir Darüşşafaka bursiyeri olarak eğitim hayatını sürdürüyor.

                   Bayram bağışlarınız Darüşşafaka'ya

155 yıllık tarihi boyunca Cemre gibi nice çocuğun yolunu eğitimle açan Darüşşafaka, daha nice çocuğun yolunu iyi bir eğitimle açabilmek için dayanışma ve paylaşma ayı Ramazan'da hayırseverleri desteğe çağırıyor.

Fitre ve zekat bağışlarınız Darüşşafaka'ya...  

                    Fitre ve Zekat bağışlarınız Darüşşafaka'ya

Önceki yıllarda olduğu gibi bu yıl da “fitre ve zekât” bağışı kabul eden Darüşşafaka Cemiyeti, fitre ve zekat niyetiyle yapılan bağışları, Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim, beslenme, barınma, kıyafet, sağlık gibi ihtiyaçlarını karşılamak için kullanılıyor.

                 

Siz de bu Ramazan ayında yapacağınız bayram, fitre ve zekat bağışı ile anneleri ya da babaları yanlarında olamasa da Darüşşafakalı öğrencilerin  iyi bir gelecekleri olmasına destek olabilirsiniz.

Hemen bağış yapmak için tıklayınız. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?