Darüşşafaka Ortaokulu 150. Dönem öğrencileri liseye geçti

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Ortaokulu 8. sınıf öğrencileri, 28 Mayıs’ta Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda düzenlenen törenle diplomalarını aldı.

150. Dönem öğrencilerinin liseye geçiş törenine, Darüşşafaka Cemiyeti Yöneticileri, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Yöneticileri, öğretmenler, öğrenciler, veliler, Cemiyet çalışanları ve Darüşşafakalılar katıldı.

Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar

Törenin açılışında söz alan Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar, “Zorlu, bir o kadar da sizlere yeni fırsatlar sunacak bir çağa hazırlanıyorsunuz. Bizler, çağınızın tüm koşullarına hazır olacağınız bir donanıma sahip olmanız için gayret ettik; gayretimiz lise yıllarınızda da devam edecek. Hayatı algılayışınızın değiştiği, bakış açınızın zenginleştiği, yaşam karşısındaki duruşunuzun olgunlaştığı, yani büyümekte olduğunuz bir süreçtesiniz. Siz büyürken, biz sizi izliyor, her birinizle ayrı ayrı gururlanıyoruz.” dedi ve liseye geçen Darüşşafakalıları kutladı.

 Diploma töreni

Konuşmanın ardından, 119 öğrenciye diplomaları tek tek takdim edildi. 150. Dönem birincisi Esma Topal, ikincisi Begüm Serttaş ve üçüncüsü Azra Gökdemir olurken, öğrencilere diploma ve plaketleri Darüşşafaka Ortaokulu Müdürü Şule Uyar tarafından verildi.

Törende ayrıca farklı alanlarda başarı gösteren öğrenciler de ödüllendirildi. Bu kapsamda, Elif Manav "Sosyal Gelişim Ödülü"ne; Can Baran Özmeral "İngilizce Üstün Başarı Ödülü"ne layık görüldü.

Tören, liseye geçen öğrencilerin yer aldığı bir kısa filmin gösterimi ve öğrencilerin vals gösterisiyle sona erdi.

Ortaokul eğitimlerini tamamlayan tüm Daçkalıları kutluyor, lisede başarılar diliyoruz!

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?