Darüşşafaka öğretmenleri “Teknoloji ve Girişimcilik Kursu Eğitici Eğitimi”ndeydi

 ›  Haberler  › ↓ 
teknoloji-girisimcilik-kursu (2)_rsz.jpg
 
Eylül 2013-Mayıs 2014 döneminde uygulanmak üzere İstanbul Kalkınma Ajansı tarafından desteklenen “Darüşşafaka Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi” projesinin planlanan faaliyetleri gerçekleşmeye devam ediyor.
 
Proje kapsamında Darüşşafaka kampüsü içerisinde kurulacak olan Darüşşafaka Tekno-Girişimcilik Gençlik Merkezi’nin yanı sıra öğrencilere girişimcilik eğitimleri verilerek onların teknoloji alanında kendi işlerini kurmalarını sağlayacak bilgi ve yetkinliği edinmeleri ve aynı zamanda iş dünyası ile iş birliklerini sağlayarak girişimcilik ve bireysel yaratıcılıklarının gelişimine katkı sağlayacak eğitim ve yönlendirme faaliyetlerinin gerçekleştirilmesi planlandı.
 
teknoloji-girisimcilik-kursu (3)_rsz.jpg
 
Girişimcilik eğitimlerinin ilk basamağı olan “öğretmen eğitimleri” tamamlandı. Projenin iştirakçi kurumlarından olan Intel’in “Intel Öğrenci Programı Teknoloji ve Girişimcilik Kursu Eğitici Eğitimi Programı” Levent Sağıroğlu önderliğinde gerçekleştirildi. Her bölümden bir öğretmen olmak üzere toplam 10 öğretmenin katıldığı eğitim, beş tam günü kapsadı. Eğitim sonrasında her öğretmen 9. veya 10. sınıflar seviyesindeki bir sınıfın sorumluluğunu alarak altı hafta süresince öğrencilerin bir iş fikri geliştirmelerine rehberlik edecek.
 
teknoloji-girisimcilik-kursu (1)_rsz.jpg
 
Eğitime katılan Darüşşafaka öğretmenleri:
 
Serap Sayim (Bilgisayar Blm.), Erdem Yağız (Beden Eğitimi ve Spor Blm.), Tolga Dikmenli (Sanat Blm.), Esra Sayan (Fen Blm.), Emel Erdoğdu (Matematik Blm.), Seçil Güvenç (Yabancı Diller Blm.), Derya Kurt (Türkçe Blm.), Nilgün Binışık (9.sınıflar Müdür Yrd.), Demir Sipahi (10.sınıflar Müdür Yrd.), Meltem Ceylan Alibeyoğlu (Proje Koordinatörü)
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?