Darüşşafaka Öğrencilerinden Okullarına Sanat ile Destek

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından 2007 yılında bir kez, 2008 – 2009 yılı içinde üç kere sahnelenen Oliver müzikali, 2010 İş Sanat Programında da yer aldı. 2007-2008 ders yılının sonunda 400 saatlik çalışma ile 120 Darüşşafakalı öğrencinin sahnede ve sahne arkasında görev aldığı iki özel gösteri ile sergilenmişti. Her iki gösteride öğrenciler izleyicileri kimi zaman hüzünlendirmeyi kimi zaman kahkahalarla güldürmeyi başarmışlardı. Müzikalin üçüncüsü 21 Ocak 2010 Perşembe günü İş Sanat Kültür Merkezi’nde saat 20.30’da yeniden seyirciyle buluştu.Öğrencilerinin, sanat ve spor alanında bireysel gelişimlerine olanak sağlayan, her öğrencinin bir müzik enstrümanına hakim olduğu Darüşşafaka’dan muhteşem bir gösteri: Oliver.

Charles Dickens’ın aynı adlı romanından uyarlanan müzikalde yetimhanede büyüyen ve 11 yaşında evlat edinilen bir çocuğun başından geçen tüm olumsuzluklara rağmen ne kadar zor olursa olsun; inandıktan ve dört elle sarıldıktan sonra hayatta aşılmayacak engelin olmadığı  anlatılıyor.

Oyunda profesyonel müzik, dans, dekor, kostüm ve aksesuar altyapısının hazırlanması için Darüşşafaka Eğitim Kurumları’ndan 15 öğretmen emek veriyor.Darüşşafaka çocukları bir sosyal sorumluluk gecesine daha İş Sanat’ta imza attı
Geçtiğimiz yıl Darüşşafakalı  öğrenciler tarafından sahnelenen Oliver Twist Müzikali, gösterilen yoğun ilgi sebebiyle bu yıl İş Sanat’ın programına eklendi. 21 Ocak 2010 Perşembe günü saat 20.30’da ilki gerçekleşen gösterinin, ikincisi ise 13 Şubat 2010 Cumartesi saat 15:00‘te yapılacak
.

Oyunlardan elde edilen gelirin tümü Darüşşafaka Cemiyeti’ne bağışlanacak.

Müzikale emek veren tüm  öğrenci ve öğretmenlere teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.

Darüşşafaka Cemiyeti, “Oliver’ın” sahnelenmesi için olanak sağlayan İş Bankası’na ve İş Sanat Kültür Merkezi’ne şükranlarını sunar.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?