Darüşşafaka Öğrencilerinden Bu Kez de Haiti’ye Sanat ile Destek

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri tarafından 400 saatlik çalışma ile 120 öğrencinin sahnede ve sahne arkasında görev aldığı Oliver Müzikali’nin dördüncüsü 13 Şubat 2010 Cumartesi günü İş Sanat Kültür Merkezi’nde bu kez Haiti yararına sosyal sorumluluk bilinciyle yeniden seyirciyle buluştu.Amerikan Başkonsolosu Sharon Weiner,  Japon Konsolosu Katsuyoshi Hayashi, Vali yardımcısı Mustafa Altıntaş, Sarıyer İlçe Emniyet Müdürü Rıdvan Günaydın, Harp Okulları Komutanı Tuğgeneral Ahmet Yavuz müzikale katılarak öğrencilerimizi yalnız bırakmadılar.Darüşşafakalı Öğrenciler Oliver’ın perdesini bu kez Haiti için açtı.
Darüşşafaka, babası hayatta olmayan ve maddi olanakları yetersiz olan çocuklara, 147 yıldır eğitimde fırsat eşitliği sağlayan yaklaşımıyla Türkiye’nin en köklü sosyal sorumluluk hareketlerinden biri. Bu kez Darüşşafakalı öğrenciler, bir toplumsal sorumluluk projesine imza attılar. Oliver Twist müzikali, 13 Şubat 2010 tarihinde İş Sanat’ta sergilendi. Gösterinin tüm geliri Haiti deprem felaketinde zarar gören çocukların ihtiyaçlarını karşılamak üzere Haiti’ye bağışlandı. Oyuncular profesyonelce sergiledikleri oyunla göz doldururken seyirciden de coşkulu tepkiler aldılar
.Gösterinin ardından Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileri, Unicef İstanbul temsilcisi Arzu Balkan’a oyunun gelirini belirten sembolik bir çek sundular. Çeki almak için sahneye çıkan Arzu Balkan “ Bugün burada olmaktan çok büyük keyif aldım. Oyunu gözlerim dolarak izledim. Emeğinizle gösterdiğiniz duyarlılık için hepinizi yanaklarınızdan öpüyorum” dedi. Darüşşafakalı öğrencilerin yüzlerine yansıyan gurur, emekleriyle uzattıkları yardım elinin onları ne kadar mutlu ettiğinin göstergesiydi.Aynı gururla, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım yaptığı konuşmasında “Öğrencilerimiz iki yıl önce üstün başarı ile Oliver müzikalini sergilediler. Ve o başarının ardından bu yıl İş Sanat’ta sergilenmesi için İş Bankası’ndan destek aldılar. Bugün son kez sahneledikleri gösterinin ardından onlarla ve öğretmenleri ile gurur duydum. İyi bir Darüşşafakalı olarak çevrelerine ve dünyaya duyarlılıklarını gösterdiler. Emekleri ile siz seyircilerin katkısını birleştirerek müzikalin gelirini Haite’ye bağışlıyorlar. ” dedi.Yıldırım konuşmasının ardından Türkiye İş Bankası Kurumsal İletişim Müdürü Suat Sözen’e Darüşşafaka Cemiyeti ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları adına teşekkür ederek şükran plaketini sundu.

Müzikale emek veren tüm öğrenci ve öğretmenlerimize teşekkür eder, başarılarının devamını dileriz.
 
Darüşşafaka Cemiyeti, başta “Oliver’ın” sahnelenmesi için olanak sağlayan Türkiye İş Bankası’na ve İş Sanat Kültür Merkezi’ne, bu etkinliği destekleyen tüm kuruluşlar ile emeği geçen yönetici ve elemanlarına, yaptıkları bağışlar ve aldıkları biletlerle Darüşşafaka’ya destek olan tüm izleyicilere şükranlarını sunar.

Tüm Haberlere Göz Atın