Darüşşafaka öğrencileri, Yaz Araştırma Programı’nda

 ›  Haberler  › ↓ 

Koç Üniversitesi tarafından düzenlenen liselere yönelik Yaz Araştırma Programı, 6-31 Temmuz ile 3-28 Ağustos tarihlerinde iki farklı grup halinde gerçekleşti. Başvuran 9, 10 ve 11. sınıf seviyesindeki 14 Darüşşafaka öğrencisinden 8’inin kabul aldığı programda öğrencilerimiz, 4 hafta süresince Koç Üniversitesi merkez kampüsü yurtlarında konakladı ve üniversitenin öğretim üyeleriyle birlikte çeşitli çalışmalar/projelerde yer alma fırsatı buldu. 

Programa katılan öğrencilerimizin çalışma yaptıkları öğretim üyeleri ve katıldıkları dönemleri aşağıdaki gibidir: 

 

  • Zeynep Tuna ve Berk Durğut, Elektrik ve Elektronik Mühendisliği bölümü öğretim üyesi Prof. Dr. Hakan Ürey ile 6-31 Temmuz tarihleri arasında,
  • Ecem Kaval, İnteraktif Medya Tasarımı Anabilim Dalı öğretim üyesi Yrd. Doç. Dr. Asım Evren Yantaç ile 6-31 Temmuz tarihleri arasında,
  • Tuğçe Açıkalın, Sosyal ve Beşeri Bilimler öğretim üyesi Prof.Dr. Aylin Küntay ile 6-31 Temmuz tarihleri arasında,
  • Seda Güner ve Oğuzhan Zaim, Fizik Bölümü öğretim üyesi Prof.Dr. Ali Serpengüzel ile 6-31 Temmuz tarihleri arasında,
  • Merve Tan ve Zeynep Hırstıslı, Hemşirelik Yüksekokulu öğretim üyesi Yrd.Doç. Dr. Ayşecan Terzioğlu ile 3-28 Ağustos tarihleri arasında.
Programı hakkında

Koç Üniversitesi Liselere Yönelik Yaz Araştırma Programı, Koç Üniversitesi gibi araştırmaya ağırlık veren üniversitelerde yükseköğrenim yapmayı planlayan, araştırma teknikleri ile ilgili becerilerini geliştirmek isteyen, motivasyonu yüksek öğrenciler için yapılandırılmış bir programdır. Program ile öğrencilerin çağdaş teknolojik ekipmanlar ile donatılmış laboratuvarlarda araştırmacılarla çalışma olanağı bulması sağlanmaktadır.  Öğrenciler bağımsız düşünebilme ve yaratıcılık yeteneklerini geliştirici nitelikte yeni araştırma teknikleri ve konu kapsamları ile tanıştıkları Program, 4 haftalık bir süreyi kapsar. Öğrenciler program sonunda katılım sertifikası alırlar. Programa seçilen öğrenciler için program ücretsiz olup öğrenciler üniversite kampüsündeki yurtlarda paylaşımlı odalarda (1/4) ücretsiz olarak kalmaktadır. Programa katılan öğrenciler spor faaliyetleri, kütüphanesi ve yemekhanesi dahil olmak üzere üniversitenin sunduğu tüm olanaklardan faydalanabilmektedirler.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?