Darüşşafaka’nın Yenilikçi Öğretmenleri

 ›  Haberler  › ↓ 
100_3083-son_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti’nin Microsoft Türkiye ile kurduğu işbirliği sonucunda; Milli Eğitim Bakanlığı-Microsoft işbirliğinde uygulanan "Yenilikçi Öğretmenler" eğitimi, 13-14-15-18-19 Haziran 2012 tarihlerinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nda gerçekleştirildi. Microsoft Türkiye işbirliği ile MEB Yenilik ve Eğitim Teknolojileri Genel Müdürlüğü’nde Eğitim Programları ve Öğretim Uzmanı olarak görev yapan Hüseyin Kocasaraç’ın eğitmen olarak görev aldığı eğitime, farklı branşlardan 21 Darüşşafakalı öğretmen katıldı. Eğitimin ilk gününde Microsoft Türkiye Kamu İşleri  ve Kurumsal Sosyal Sorumluluk Programları Müdürü Erdem Erkul ve Microsoft Türkiye Danışmanlarından İsmet Benli de yer aldı.
 
Eğitime, Yıldız Teknik Üniversitesi Bilgisayar ve Öğretim Teknolojileri Eğitimi Bölümü (BÖTE) Bölüm Başkanı Doç. Dr. İlhan Varank da katıldı.
 
Eğitim süresince öğretmenlerimiz movie maker, publisher, one note gibi çeşitli araçların eğitim ortamlarında nasıl uygulanacağına dair ödev ve gazeteler hazırladı, sunumlar gerçekleştirdi.

100_3163-son_rsz.jpg
 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?