Darüşşafaka'nın kasım ajandası

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka Cemiyeti kasım ayı içinde önemli iki etkinliğe imza atacak. Cemiyet ilk olarak 150. kuruluş yıldönümü etkinlikleri çerçevesinde 15-16 Kasım tarihleri arasında TİM Gösteri Merkezi'nde kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliğinin önemini vurgulamak amacıyla uluslararası bir konferans organize edecek. Ardından da Türk pop müziğinin güçlü sesi Sertab Erener, geleneksel Darüşşafaka konserleri kapsamında yine TİM Gösteri Merkezi'nde Darüşşafaka yararına konser verecek.
 
Darüşşafaka eğitimde fırsat eşitliği için eğitim uzmanlarını buluşturuyor
Ülkemizin eğitim alandaki ilk sivil toplum kuruluşu olan ve önümüzdeki yıl 150. yılını kutlamaya hazırlanan Darüşşafaka Cemiyeti, 150. kuruluş yıldönümünün ilk etkinliğini  Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu ile Avrupa Eğitim Vakfı (European Training Foundation) desteğiyle 15-16 Kasım 2012 tarihlerinde TİM Gösteri Merkezi’nde düzenleyecek.
 
“Uluslararası Kaliteli Eğitime Erişimde Fırsat Eşitliği” (Equal Opportunity to Access Quality Education) başlıklı konferans, ulusal ve uluslararası platformlardan akademisyen, eğitim yöneticisi ve uzmanlarını bir araya getirecek. Avrupa Birliği’ndeki genel yaklaşımın yanı sıra Türkiye, Avusturya, İspanya, Makedonya ve Finlandiya örnekleri sunulacak.  Ayrıca “Eğitimde Kalite”,  “Eğitime Erişim”, “Kaliteli Eğitime Destek Sistemleri” ve “Gelecekte Darüşşafaka” konularında grup çalışmaları yürütülecek.

Kaliteli eğitime erişimde fırsat eşitliğinin önemini vurgulamak amacıyla düzenlenen konferansın açılış konuşmasını T.C. Milli Eğitim Bakanı Prof. Dr. Ömer Dinçer yapacak.  Konferansın birinci bölümünde; Milli Eğitim Bakanlığı Talim ve Terbiye Kurulu, Avrupa Birliği Eğitim Komisyonu ve Darüşşafaka Cemiyeti temsilcileri sunumlar gerçekleştirecek. İtalya’dan Lida Kita, Avusturya’dan Monika Mott, Makedonya’dan Afërdita Haxhijaha Imeri, İspanya’dan Sandra Rocionero ve Finlandiya’dan Markku Pyysiäinen’in kendi ülkelerindeki uygulamaları aktaracağı konferansın İkinci bölümde ise, kaliteli eğitime erişim politikaları ve uygulamaları konusunda farklı konuların irdeleneceği atölye çalışmaları düzenlenecek.

150 yıldır Türkiye’de eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü bir kurum olan Darüşşafaka 150.kuruluş yıldönümü öncesinde Türkiye’de kaliteli eğitime erişim olgusunu AB perspektifi, diğer ülkelerdeki mekanizmalar ve uygulamalar ışığında tartışmaya açacak.
 
Ayrıntılı Bilgi İçin:
(0212) 939 28 00-2494
 
Sertab Erener şarkılarını“eğitimde fırsat eşitliği” için söyleyecek
Sertab Erener 2012_yeni.jpg

Türk pop müziğinin güçlü sesi Sertab Erener,  23 Kasım 2012 Cuma günü saat 20.00'de TİM Gösteri Merkezi'nde Darüşşafaka yararına bağış konseri verecek. 
 
Ayrıntılı Bilgi İçin:
(0212) 939 28 00 / 2475
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?