Darüşşafaka’nın En Büyük Destekçisi İş Bankası 85. Kuruluş Yıldönümünü Kutluyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Atatürk tarafından kurulan, Türkiye Cumhuriyeti’nin ilk özel sermayeli bankası Türkiye İş Bankası, 85. Kuruluş Yıldönümünü kutluyor.

Kurulduğundan beri ülkeye ve topluma karşı sorumluluklarını yerine getirmeyi görev bilen İş Bankası, ana faaliyet alanı finans ve sanayi hizmetlerinin yanında, kültür ve sanata, çevre korumaya ve eğitime verdiği desteklerle toplumsal gelişmeye katkıda bulunmak için faaliyetlerini sürdürüyor.Darüşşafaka Cemiyeti’nin, İş Bankası ile işbirliğinin kökleri 69 yıl öncesine dayanıyor. Banka, 1939 Erzincan depremi sonrasında 83 depremzede çocuğun Darüşşafaka’daki eğitim giderlerini üstlenmişti. Darüşşafaka ile, toplumsal gelişme ve ilerlemenin kalıcılığını sağlamak için geleceğe yatırım yapan, eğitime özel önem veren İş Bankası 2008-2009 öğretim yılında, ülkenin eğitimle ilgili en büyük sosyal sorumluluk projesini başlattı. Cumhuriyet’in güzide kuruluşlarından olan ve 85. Kuruluş Yıldönümünü kutlayan İş Bankası, “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle Darüşşafaka sınavını kazanan en başarılı 81 ilden 81 öğrencinin başta eğitim olmak üzere giyim, gıda, barınma gibi tüm giderlerini karşılıyor. İş Bankası projeye 100 milyon doları aşkın kaynak ayırdı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım'ın İş Bankası'nın 85. Kuruluş Yıldönümünü kutlama yazısına ulaşmak için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?