Darüşşafaka, mezunlarının yarınlarını planlıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, üniversite eğitimlerine devam eden mezunlarının iş dünyasının önde gelen isimleriyle tanışmaları ve iletişim kurmaları amacıyla 16 Mart’ta networking etkinliği düzenledi.

Maslak Kampüsü’nde düzenlenen etkinlikte; yükseköğrenimlerine devam eden yaklaşık 30 Darüşşafaka mezunu; Alan Mimarlık, BNP Paribas Cardif, Eczacıbaşı, Ford, Otosan, Grey, İŞNET, Kolay İK, Kredi Kayıt Bürosu, KUTTAM - Koç Üniversitesi Translasyonel Tıp Araştırma Merkezi, Lexist Law Firm, P&G, Softtech, ŞİŞECAM, VATEL Hotel & Tourism Management Business School, VF TURKEY, Wonder Works Dijital, Wyndham Hotels & Resorts firmalarında görev yapan yöneticilerle bir araya gelme fırsatı buldu.


Mezunlar ve profesyonelleri bir araya getiren etkinlikte interaktif bir çalışma ortamı yaratılarak, genç mezunların farklı sektörlerden profesyonellerle fikir alışverişi yapması sağlandı. Akademik kariyerleri ve iş hayatıyla ilgili merak ettiklerini sorma fırsatı yakalayan üniversiteli Darüşşafaka mezunları, özellikle staj imkanları hakkında kurum temsilcilerinden bilgi aldı.


Business Networking Akademi Kurucusu Ertuğrul Belen’in konuşmacı ve moderatör olarak katıldığı etkinliğin açılış konuşmasını Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu yaptı.  Kendi mentorluk deneyimlerinden yola çıkaran Necipoğlu, mentorluğun yalnızca öğrenciye değil mentor için de büyük faydası olan özel bir aktivite olduğuna ifade etti. 

Selman Düzenli, Gözde Ülger

“İlk 20 saniye çok önemli”
Ardından söz alan Ertuğrul Belen ise şöyle konuştu: “Amerika’da bir hocam sayesinde ‘Speed Networking’ olarak bilinen hızlı tanışma seanslarıyla tanıştım. Networkingi tanınma sanatı olarak nitelendiriyorum. Bu tür etkinliklerdeki ilk 20 saniye çok önemli. Karşı tarafın rahat soru sorabileceği bir ortam yaratmak bu görüşmelerin temelini oluşturuyor.”


Belen, “Speed Networking- Hızlı Tanışma” adlı yöntemle öğrenci ve kurum çalışanları için bir ilk yaşattı. Yapılan çalışmayla öğrenciler dörder dakika boyunca kendilerini anlattı ve katılımcı kurumların çalışanlarıyla sohbet etti.
Etkinliğin sonunda Belen, öğrencilere ve profesyonellere “İş Dünyasında Linkedin İle Networking” adlı kitabını hediye etti.

Ertuğrul Belen

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?