Darüşşafaka, Marcom Awards’ta 4 farklı 1.lik ödülü kazandı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti; 2022 Yılı Entegre Raporu ile, “Faaliyet Raporlarının Oscarı” olarak bilinen Marcom Awards’ta, başvuru yaptığı 4 kategorinin tamamında da 1.lik kazanarak “Platinum” ödüllerine layık görüldü. Darüşşafaka Cemiyeti, ayrıca Türkiye’den ödül alan tek sivil toplum kuruluşu oldu.

Darüşşafaka Cemiyeti, her yıl faaliyetlerini ve gelecek stratejilerini bütünsel bir bakış açısıyla, paydaş odaklı sunduğu Entegre Raporu ile; Marcom Awards’ta “bütüncül tasarım”, “iç tasarım”, “içerik” ve “kâr amacı gütmeyen kuruluşların yıllık faaliyet raporlaması” başvuru kategorilerinde 1. olarak “Platinum” ödüllerine layık görüldü.

Dünyanın en çok başvurulan “marka ve itibar” yarışması olan Marcom Awards’ta, başlangıcından bu yana 300.000’den fazla aday değerlendirildi.

Darüşşafaka Cemiyeti; 1994’ten beri pazarlama, iş dünyası ve yönetim alanında değerli ödüllerin verilmesine imza atan Marcom Awards jürisinden 90-100 puan arası skor elde ederek, son entegre raporuyla uluslararası bir başarıya daha imza attı. Cemiyet, 2020 yılında yayımladığı ilk Entegre Raporuyla Marcom Awards’ta 3 ödül alırken, 2021 yılında yayımladığı Entegre Raporuyla da 5 farklı dalda Platinum Ödülü kazanmıştı.

Faaliyetleri bittikten sonra raporlamak yerine, yıl içinde ekipleriyle çalışarak her açıdan paydaşlarına yarattığı değeri özetleyen Darüşşafaka; 160 yıldır genetiğinde bulunan şeffaflık, iyi yönetişim ilkeleri ile Entegre Raporunu hazırlıyor.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin 2022 Yılı Entegre Raporu ile yurt dışından dört 1.lik ödülü almasına ilişkin değerlendirme yapan Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç (DŞ’72),

“Darüşşafaka Cemiyeti olarak, Cumhuriyetimizin 100., Eğitim Kurumlarımızın 150. ve Cemiyetimizin 160. yılını kutladığımız bu özel yılda, 2022 yılı Entegre Raporumuzun uluslararası kabul gören MarCom Awards’a layık görülmesi bizleri çok mutlu etti. Ülkemizin gururu olan nesilleri nitelikli eğitimle yetiştiren Cemiyetimiz; ‘şeffaflık’, ‘hesap verebilirlik’ ve ‘sürdürülebilirlik’ ilkelerinden taviz vermeden, 160 yıllık misyonunu geleceğe taşımak için var gücüyle çalışıyor. 9,77 kurumsal derecelendirme notuyla Türkiye’deki en yüksek nota sahip sivil toplum kuruluşu olan Cemiyetimiz; Ulu Önderimiz Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ün ilke ve devrimlerinden ayrılmadan, kıymetli bağışçılarımızın da destekleriyle, aydınlık yarınlarımızın umudu olmaya devam edecek.” diye konuştu.

Cemiyetimizin, dünyanın en çok başvuru yapılan marka yarışması Marcom Awards’tan aldığı 1.lik ödülleri:

  • Basılı Medya Kategorisi, "Kâr Amacı Gütmeyen Kuruluşlar Yıllık Faaliyet Raporu" – Platinum
  • Yaratıcılık Kategorisi, "Bütüncül Tasarım" -Platinum
  • Yaratıcılık Kategorisi, "İç Tasarım" -Platinum
  • Yaratıcılık Kategorisi, "İçerik" -Platinum

Entegre raporumuzu okumak için tıklayınız

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?