Darüşşafaka Lisesi Kariyer Günü öğrenciler ile profesyonelleri buluşturdu

 ›  Haberler  › ↓ 


Özel Sektörden (Merkezi Kayıt Kuruluşu)konuğumuz Ali Sadık Kumlalı ve 11. sınıf öğrencilerimiz Gizem Pakyüz, Fatih Mehmet Boran, Arda Yılmaz, Yunus Seven, Yalın Yücel, Fatih Mert ve Esra Erol.

Özel Darüşşafaka Lisesi Rehberlik Servisi, 21 Nisan 2011 tarihinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda organize ettiği “Kariyer Günü” etkinliğiyle Türkiye’nin önde gelen 42 şirketinin temsilcisini Daçkalı öğrencilerle buluşturdu.

Daçkalıların geleceklerini en doğru şekilde planmaları ve yeteneklerine uygun meslekleri seçmelerine katkı sunmak amacıyla düzenlenen etkinliğe; Boğaziçi Üniversitesi, İstanbul Teknik Üniversite (İTÜ), Yeditepe Üniversitesi, Bahçeşehir Üniversitesi, İstanbul Bilgi Üniversitesi, Acıbadem ve İstanbul Üniversitesi’nin yanı sıra Yeşil Siyah Denizcilik Lojistik, Tempa, Borusan, Merkezi Kayıt Kuruluşu, IBM, HSBC Bankası, GlaxoSmithKline İlaçları, PepsiCo ve Merck Sharp & Dohme İlaçları gibi şirketlerden toplam 42 temsilcinin katıldı.

Bahçeşehir Üniversitesi’nden Doç. Dr. Fatoş Adiloğlu “Kariyerde gelecek” konulu konuşmasını 10. ve 11. sınıf öğrencilerine yaptı. Doç. Dr. Fatoş Adiloğlu ve Lise Rehberlik Koordinatörü Muhammet Öztabak.

Doç. Dr. Fatoş Adiloğlu’nun “Kariyerde Gelecek” başlıklı öğrencilerin kariyer yolculuğuna ışık tutan konuşmasıyla başlayan “Özel Darüşşafaka Lisesi 2011 Kariyer Günü” etkinliğinde Daçkalılar, kariyer hedefleriyle ilgili sorularına, sektör temsilcilerinden yanıt alma olanağı buldu. Tüm gün süren etkinlik boyunca öğrencilerle sohbet eden katılımcılar, çalışma hayatıyla ilgili deneyimlerini paylaşarak, öğrencilerin ilgi duydukları alanlara doğrudan sektörün içinden bakmalarına katkı sundu.


Darüşşafaka, her alanda olduğu gibi meslek seçiminde de, öğrencilerinin en doğru kararı alabilmeleri için bu tür etkinliklerle yol göstermeye devam edecektir.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?