Darüşşafaka Lisesi Kariyer Günü öğrenciler ile profesyonelleri buluşturdu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi, Kariyer Günü etkinliği kapsamında, öğrencileri mesleki gelişim konusunda bilinçlendirmek amacıyla, alanında uzman isimleri ağırladı.

Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Göray, Microsoft Türkiye CTO'su Onur Koç, Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin

Kariyer Günü, Darüşşafaka Lisesi Müdürü Ayşe Görey’in açılış konuşması ile başladı. Ardından Microsoft Türkiye CTO’su Onur Koç “Geleceğin Teknolojileri ve Yapay Zekâ” temalı interaktif sunumunda günümüzde programların nasıl öğrenildiğini, Türkiye’deki yapay zekâ proje örneklerini, gelecekte öğrencilerin önündeki fırsatları ve bu fırsatları daha iyi bir dünya için nasıl kullanabilecekleri konusunu örneklerle işledi. Koç’a teşekkür plaketini  Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin takdim etti.

Etkinliğe İTÜ, Medipol Üniversitesi, Bezm-i Alem Vakıf Üniversitesi ve Bahçeşehir Üniversitesi’nden öğretim üyeleriyle, alanında uzman toplam 21 konuk katıldı. Gün boyunca sınıflarda sunum yapan ve öğrencilerin sorularını yanıtlayan katılımcılar, çalışma hayatıyla ilgili deneyimlerini de paylaştılar.    

Kariyer Günleri'nde Abdürrahim Mazlumoğlu, Bilgisayar ve Yazılım Mühendisliği; Cem Bakırcı, Diş Hekimliği; Neda Taner ve Esin Ercin, Eczacılık; Ufuk Dinç Elektrik Elektronik Mühendisliği, Taner Kandemir - Endüstri Mühendisliği, Dr. Öğr. Üyesi Yalçın Ünsan - Gemi İnşaatı ve Gemi Makineleri İşletme Mühendisliği, Burcu Dal Gökalp, Hukuk; Duygu Kaplan, İşletme; Selmin Artemiz, Konservatuar; Gonca Tözen, Makine Mühendisliği; Selçuk Yiğitel, Subaylık, Aslı Yavuz Sürmen, Mimarlık ve İç Mimarlık, Doç. Dr. Gülay BULUT, Moleküler Biyoloji ve Genetik; Ömer Korkmaz, Pilotaj; Irmak Büyükutku, Psikoloji; Hasan Köroğlu, Radyo, Televizyon, Sinema; Melike Akova, Siyaset Bilimi ve Uluslararası İlişkiler; Dr. Kıvanç Derya Peker, Tıp; İsmail Taşdemir, Turizm ve Otelcilik; Can Yayımlar, Uçak-Uzay Mühendisliği alanlarında bilgi ve deneyimlerini paylaştı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?