Darüşşafaka, “Kurucu Bağışçıları” ile “Mezun” ve “Veli” bağışçılarına Yakacık Rezidansta ödülleri verildi

 ›  Haberler  › ↓ "Darüşşafaka Velilerini Arıyor" programımız çerçevesinde, 10 öğrencimizin Darüşşafaka'daki 10'ar yıllık eğitim hayatları boyunca tüm eğitim giderlerini karşılayacak olan 1 milyon Türk Lirasını bağışlayan bağışçılarımızın isimlerini, kurucularımız olan Yusuf Ziya Paşa ve arkadaşları ile ortak bir listede anmayı borç bileceğimizi duyurmuştuk. Bu kapsamda Dr. Hayrünnisa Üstün ve merhum Prof. Dr. Yusuf Ziyaettin Üstün, ilk "kurucu bağışçılarımız" olma payesini kazanmışlardı. İlerleyen dönemde bu payeye hak kazanan bağışçılarımızın sayısının artması bizleri gururlandırdı.Sayın Fatımatüzzehra Ulusoy, Sayın Nuran ve Mehmet Agah Bursalı, Sayın Mehmet Semih Ünkan yeni kurucu bağışçılarımız olurken adlarını da Darüşşafaka tarihine yazdırarak ölümsüzleştirenler arasında yerlerini aldı.  Bağışçılarımıza plaketlerini vermek üzere Yakacık Rezidansta düzenlenen törende Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve Yönetim Kurulu üyeleri de hazır bulundu.

7 Aralık 2010 tarihinde gerçekleşen Yönetim Kurulu Toplantısı öncesi düzenlenen törende, Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ile Yönetim kurulu üyeleri Kurucu bağışçılarımıza plaketlerini sundular. Ayrıca bir öğrencimizin 10 yıllık eğitim giderini karşılayarak "mezun bağışçı" payesine hak kazanan Gökhan Özcan (DŞ'81) ile bir öğrencimizin bir yıllık eğitim giderini karşılayarak "veli" belgesini alan Yönetim Kurulu üyesi A.Müge Özacar'a (DŞ'85) teşekkürlerini ilettiler.Zekeriya Yıldırım ve üyeler, toplantı sonrasında Yakacık Rezidans bağışçıları ile birlikte düzenlenen akşam yemeğine katıldılar.

Veli programımız çerçevesinde öğrencilerimizin eğitimine katkı sağlayan tüm bağışçılarımıza sonsuz şükranlarımızı sunarız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?