Darüşşafaka koşucuları eğitim için bir kez daha kıtaları aştı

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye İş Bankası 45. İstanbul Maratonu’nda 1.276 koşucu, “Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız” diyerek adımlarını Darüşşafakalı öğrenciler için attı.

Dünyanın kıtalar arası koşulan tek maratonu olma özelliğine sahip Türkiye İş Bankası İstanbul Maratonu, 5 Kasım’da gerçekleşti. 160. yılını kutlayan Darüşşafaka Cemiyeti’nin "Söz Konusu Eğitimse Yardıma Koşarız" projesini 1.276 koşucu destekledi.

Darüşşafaka koşucuları, bu yıl depremden etkilenen daha fazla çocuğa Darüşşafaka çatısı altında yatılı ve nitelikli eğitim olanağı tanıyabilmek için koştu.

Darüşşafaka Eğitim Kurumları kampüsünün kapasitesini artıracak şekilde yeniden inşa edilmesi projesine desteklemek amacıyla koşan Darüşşafaka gönüllülerini; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç, Başkan Vekili Zeynep Necipoğlu, Yönetim Kurulu Üyeleri Vedat Bayrak, Eşref Biryıldız, Prof. Dr. Feryal Çam Çelikel, Burak İhsan Çetinçeker, Büşra Giray, Genel Sekreter Suat Çetin, Darüşşafaka Eğitim Kurumları Genel Müdürü Ebru Arpacı, Darüşşafaka Kültürü ve Tarihi Komisyonu Üyesi Beşir Özmen, Lise Müdürü Nilüfer Kavaklı, Ortaokul Müdürü Şule Uyar, Yaşam Müdürü Muhammet Erken, Darüşşafaka öğretmenleri, öğrencileri ve çalışanları da yalnız bırakmadı.

Cumhuriyetimizin 100. yıl coşkusunu Türkiye İş Bankası Maratonu’na taşıyan Darüşşafaka gönüllüsü koşucular, 21 Kasım gün sonuna kadar yürütecekleri kampanyalarıyla bağış toplamayı hedefliyorlar.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri Koşu Takımı adına kampanya yürüten Yönetim Kurulu Üyesi Büşra Giray’ın kampanyasını desteklemek için tıklayınız.

Darüşşafaka Öğrencileri Koşu Takımı adına kampanya yürüten 11. sınıf öğrencisi Gözde Kaplı’nın kampanyasını desteklemek için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?