Darüşşafaka Kız Futbol Takımı Teknik Heyeti’ne ödül

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye Milli Olimpiyat Komitesi'nin (TMOK) "İyiye, doğruya, güzele" sloganı ile bu yıl 37.’sini düzenlediği 2018 Türkiye Fair Play Ödülleri’nde Darüşşafaka Kız Futbol Takımı Teknik Heyeti de ödüle layık görüldü.
.

Fair Play ruhunu yansıtan davranış ve projeleriyle 15 kişi ve kuruluşun ödüllendirildiği Türkiye Fair Play Ödülleri Töreni, 20 Eylül 2019 Cuma günü Olimpiyatevi’nde çok sayıda davetlinin katılımıyla düzenlendi. Törende “Sportif Fair Play Davranış Dalı”nda “Kutlama Mektubu” kategorisinde Darüşşafaka Kız Futbol Takımının Teknik Heyeti Erdem Yağız ve Sevtun Doğar Daldaban ödüle layık görüldü.

Aynı ödülü; Konya Basketbol İl Temsilciliği de U10 ve U11 takımlarının velilerine yönelik “Anneciğim, babacığım, arkadaşlarımı da alkışla... rakibim bile olsa!” kampanyaları nedeniyle aldı.

Yağız ve Daldaban, bu ödülü 2018 yılında Konya’da düzenlenen Türkiye Şampiyonası’nda rakipleri olan Ankara Sincan İMKB Lisesi’nin eksik evraktan dolayı sahaya on kişi çıkmak zorunda kalması üzerine eşit şartlarda mücadele etmek için Darüşşafaka Kız Futbol Takımı’nı da aynı sayıda sporcuyla sahaya çıkartma kararlarından ötürü aldı.

Törene; Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Oğuz Güleç (DŞ’72), Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Üyesi Beşir Özmen (DŞ’74), Darüşşafaka Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Mehmet Özgencigör ve Darüşşafaka Kız Futbol Takımı da Yağız ile  Daldaban’ı yalnız bırakmadı.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?