Darüşşafaka İyi Örnekler Konferansı’ndaydı

 ›  Haberler  › ↓ 
iyiornekler_konferansi_1.jpg
Eğitim Reformu Girişimi'nin her yıl düzenlediği Eğitimde İyi Örnekler Konferansları'nın dokuzuncusu bu yıl 31 Mart'ta Sabancı Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Başta öğretmenler olmak üzere aralarında Milli Eğitim Bakanlığı temsilcileri, akademisyenler, öğrenciler, veliler ve eğitime ilgi duyan kişilerin bulunduğu 1.300'e yakın katılımcı gün boyu süren etkinliklere katıldı.Konferans, Koç Üniversitesi’nden Prof. Dr. Çiğdem Kâğıtçıbaşı’nın açılış konuşmasıyla başladı. Konuşmaların ardından gerçekleştirilen panelde Türkiye’de eğitim reformunun önceliklerinin neler olması gerektiği, zorunlu eğitimi yeniden yapılandıran yasa teklifinin bu önceliklerle ilişkisi ve değişikliklerin eğitimde nitelik artışına ve eşitsizliklerin azalmasına nasıl katkı yapabileceği izleyicilerin de katkılarıyla tartışıldı. Konferans, birçok seminer, sözlü ve poster sunuş ile atölye çalışmasına ev sahipliği yaptı. Edebiyattan görsel sanatlara, ekolojiden fotoğrafçılığa, kukla yapımından eleştirel düşünmeye birbirinden farklı birçok alan ve konunun eğitim ortamlarında ele alınmasına ilişkin gerçekleştirilecek atölye çalışmaları da konferansın yan etkinlikleri arasında yer aldı.
iyiornekler_konferansi_3.jpg
İyi Örnekler Konferansı’na Darüşşafaka Eğitim Kurumları, 20 lise öğrencisi ve 14 öğretmeniyle katıldı. Darüşşafaka Eğitim Kurumları adına “Eleştirel Düşünme ve Çocuklarla Felsefe Yapmak” isimli bir atölye çalışması gerçekleştirdi. Ayrıca, İlköğretim Rehberlik Servisimiz PDR Özel Oturumu’nda Liseliler Paneli’ne “Darüşşafaka Mesleki Rehberlik” isimli sunumuyla katıldı. Konferansta Darüşşafaka Cemiyeti adına bir stand açıldı.
iyiornekler_konferansi_sezin.jpg
Soldan sağa: Dr. Muammer Yıldız, Darüşşafaka Cemiyeti Bağışçı İlişkileri Uzmanı Sezin Demircioğlu ve İstanbul İl Esmi Milli Eğitim Müdara Ömer Balıbey.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?