Darüşşafakalı ve İTÜ’lü öğrencilerden “Eko(lojik)-okul bahçeleri”

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Lisesi öğrencileri, 2016-2017 Eğitim ve Öğretim Yılı’nın birinci döneminde İTÜ Mimarlık Fakültesi Peyzaj Mimarlığı Bölümü öğrencileriyle birlikte “Eco-schoolyards / Eko(lojik)-okul bahçeleri” adlı bir tasarım atölyesine katıldı.  

Darüşşafaka Yerleşkesi’nin açık alanlarının ele alındığı çalışmada, “Okul bahçeni kendin tasarla” sloganıyla, okulun asıl sahipleri olan öğrencilerin okul bahçelerinin tasarlanması sürecine dahil olmaları sağlandı.

Projeyi Darüşşafaka Lisesi Permakültür Kulübü öğrencileri ile İTÜ Peyzaj Mimarlığı Bölümü 2016-2017 Güz Dönemi Proje I-II Stüdyosu öğrencileri birlikte yürüttü. 

Projede görevli Darüşşafakalı öğrenciler İTÜ Taşkışla Yerleşkesi’nde gerçekleştirilen final jürisine davet edildi. Jüride İTÜ’lü öğrenciler yaptıkları projeleri sunarken, Darüşşafakalı öğrenciler de katkıda bulundukları projelerin jüri üyeliğini yaptı. 

Sürecin son aşaması olarak ortaya çıkan mimari projeler, 16 -26 Şubat 2017 tarihleri arasında Darüşşafaka Cemiyeti Giriş Salonu’nda sergilendi. İTÜ’lü ve Darüşşafakalı öğrenciler birlikte tasarladıkları projeleri sergiye gelen ziyaretçilere sundu. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?