Darüşşafaka, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikası aldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını alarak ISO Kalite Belgelerine (International Organization for Standardization) belgelerine bir yenisini daha ekledi.

Darüşşafaka Cemiyeti, 2020 yılında yürütülen çalışmalar neticesinde; yapılan denetim sonrası 23 Aralık 2020 tarihinde ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasını almaya hak kazandı.

Öktem: "Bilgi çağının olmazsa olmaz önlemlerinden birini yerine getirdik"

Çağın gerekliliklerini ve bilginin korunmasının Darüşşafaka için çok önemli olduğunun altını çizen Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, “Bilginin çok sayıda riske açık olduğu düşünülürse, bu sistemi kurmak ve sürdürülebilirliğini sağlamak bilgi çağının olmazsa olmaz önlemlerinden biri. Biz de iç ve dış paydaşlarımıza bu konudaki sorumluluğumuzun farkında olarak tüm gereklilikleri yerine getirdik ve yetkinliğimizi uluslararası ISO 27001:2013 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi sertifikasıyla belgeledik. Bu standart 3 yılda bir çağın gereklilikleri ve dokunduğunuz insanların ihtiyaçları göz önünde bulundurularak yenilenecek.” diye konuştu.

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi nedir?

ISO 27001 Bilgi Güvenliği Yönetim Sistemi, kurumların finansal verilerini, fikri mülkiyetlerini, hassas bilgilerini ve bilgi varlıklarını korumalarına yardımcı olan uluslararası bir çerçevedir.

BGYS Politikamız

ISMS Policy

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?