Darüşşafaka-İş Bankası iş birliği dördüncü yılında geleceği aydınlatmaya devam ediyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Türkiye İş Bankası ve Darüşşafaka Cemiyeti arasında 1939 yılında yaşanan Erzincan depremiyle başlayan iş birliği “81 ilden 81 öğrenci” projesiyle kök salıyor. 72 yıl önce Erzincan’da deprem felaketine uğrayan ailelerden Darüşşafaka’nın öğrenci kabul koşullarına uyan 83 çocuğa yeni bir gelecek veren ülkemizin bu iki köklü kurumu, 2008-2009 eğitim-öğretim yılında başlatılan “81 ilden 81 öğrenci” projesiyle geleceği aydınlatmaya devam ediyor.Her yıl Darüşşafaka sınavını kazanan 81 öğrencinin başta eğitim olmak üzere giyim, gıda, barınma gibi tüm giderlerinin İş Bankası tarafından karşılanması ve öğrencilerimizin üniversiteye devam etmeleri halinde de desteklemeyi içeren proje dördüncü yılında da 2011-2012 ders yılında aramıza katılan 81 öğrencinin tüm eğitim ve öğretim giderlerini karşılayacak.

Ülkemizin geleceğine eğitim yoluyla katkıda bulunma hedefiyle başlatılan proje kapsamında; ilk öğrencilerin üniversiteden mezun olacakları 14’üncü yılda toplam 1.134 öğrencinin eğitim giderleri, İş Bankası tarafından karşılanacak ve bu süre zarfında İş Bankası, projeye 100 milyon doları aşan bir kaynak aktaracak.
European Excellence Awards’da (Avrupa Mükemmellik Ödülü) Türkiye kategorisinde finale kalan, Türkiye’de de “Altın Pusula Halkla İlişkiler Ödülleri” kapsamında Kurumsal Sosyal Sorumluluk-Eğitim kategorisinde ödüle layık görülen “81 ilden 81 öğrenci” projesi, Türkiye’nin en önemli eğitim projelerinden biri olarak varlığını sürdürüyor.
Darüşşafaka ile İş Bankası arasındaki iş birliğinin tarihi kökleri, 1939 yılında yaşanan Erzincan depremine uzanıyor. Erzincan’da deprem felaketine uğrayan ailelerden Darüşşafaka’nın öğrenci kabul koşullarına uyan 83 çocuk, Darüşşafaka’ya kabul edilmiş ve bu çocukların bütün eğitim giderlerini İş Bankası üstlenmişti.

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?