Darüşşafaka İlköğretim Okulu’nun 4. sınıfına 2011-2012 eğitim ve öğretim yılında alınacak ilköğretim öğrencilerinin giriş sınavı (Darüşşafaka Giriş Sınavı) değerlendirme kriterleri

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Giriş Sınavı, bu yılda 29 Mayıs’ta 20 il merkezinde saat 10.00’da yapılacak. Sınav, “Genel Yetenek”, “Sayısal Yetenek”  ve “Sözel Yetenek” olmak üzere üç testten oluşacak.

2011-2012 eğitim-öğretim yılında Darüşşafaka’da okuyacak öğrencileri belirleyecek Darüşşafaka Giriş Sınavı’nın değerlendirme kriterleri şöyle olacak:

Genel Yetenek Testi’nden (Test1) 60 puan ve üstü; Sayısal ve Sözel Yetenek Testlerinden (Test2 ve Test 3) 60 puan ve üstü alan öğrencilerin puanlarının sırasıyla % 55 + %45 + %45 ‘i alınacak ve nihai sıralama yapılacak.

Duygusal Zekâ Envanteri puanlamaya katılmazken, Sağlık Kurulunda Rehberlik Servisi tarafından veri olarak kullanılacak.

Nihai sıralamadan sonra öncelikle her ilin birincisi ve kontenjan açığı dahilinde başarı sırasına göre 120 öğrenci seçilecek. Başarı sırasına göre ayrıca 25’er kişilik I. Yedek ve II. Yedek listesi de belirlenecek

Sınavda başarılı olan öğrenciler, okul tarafından gerçekleştirilen sağlık kontrolü, rehberlik görüşmesi ve maddi durum incelemesinden sonra okula kayıt yaptırmaya hak kazanıyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?