"İlk Fırsat" Darüşşafaka'da...

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka ve Esas Sosyal iş birliği 3. yılında…

İlk Fırsat Programı kapsamında üç yeni üniversite mezunu, Darüşşafaka Cemiyeti’nde bir yıl süreyle tam zamanlı çalışıyor.

Esas Holding’in kurucuları olan Şevket Sabancı ve ailesinin sosyal yatırımlarını yöneten Esas Sosyal’in geliştirdiği ve desteklediği İlk Fırsat Programı, fırsat eşitsizliği yaşayan gençlerin okuldan işe geçiş sürecinde sivil toplum kuruluşlarında (STK) ilk iş deneyimini kazanmalarını destekliyor. Seçilen gençler, iş birliği yapılan STK’larda 12 ay tam zamanlı çalışıyor; maaşları, program tarafından STK'lara yapılan hibeyle karşılanıyor. Ayrıca eğitimler ve mentorluk desteklerinden oluşan ve Dünya Ekonomik Forumu tarafından benimsenen 21. yüzyıl becerilerini geliştirecek şekilde tasarlanmış olan İlk Fırsat Akademisi’nden de yararlanıyorlar.

STK yöneticileri, bir yıl boyunca katılımcıların kurumlarında üstlendikleri görev ve sorumluluklarla kendilerini geliştirdiğini, takım çalışması becerilerinin ve iş süreçlerine hakimiyetlerinin arttığını belirtiyorlar.

2016 yılında programın STK paydaşlarına dahil olan Darüşşafaka Cemiyeti, bu yıl, Cumhuriyet Üniversitesi Yönetişim Bilişim Sistemleri mezunu Bade Özkan’a Satın Alma Departmanı’nda, Muğla Sıtkı Koçman Üniversitesi İşletme mezunu Enes Mustafa Dinç’e İdari İşler Departmanı’nda ve Anadolu Üniversitesi İletişim Tasarımı ve Yönetimi mezunu Emin Yiğit Koyuncuoğlu’na Kurumsal İletişim Departmanı’nda bir yıl boyunca tam zamanlı çalışma fırsatı sunuyor. Program kapsamında, bugüne kadar Darüşşafaka Cemiyeti’nde toplam 9 katılımcı Esas Sosyal İlk Fırsat Programı kapsamında desteklendi.

Program hakkında detaylı bilgi için İlk Fırsat web sayfasını ( www.ilkfirsat.org ) ziyaret edebilir ve sosyal medya hesaplarından takip edebilirsiniz.

Facebook: https://www.facebook.com/ilkfirsat
Twitter: https://twitter.com/ilk_firsat
Instagram: https://www.instagram.com/ilk.firsat
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/esas-sosyal/

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?