Darüşşafaka Hürriyet Elele

 ›  Haberler  › ↓ 

Hürriyet’in 23 Nisan Gazetesi özel ekinde çalışmaları yayınlanan çocuklar 1-2 Mayıs 2010 tarihlerinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda ağırlandı.Hürriyet Gazetesi ile yapılan iş birliği çerçevesinde bu yıl ikincisi düzenlenen "Darüşşafaka Çocuk Şenliği" çocukların dünyasına unutulmaz anılar ekledi. Türkiye’nin çeşitli illerinden gelen 30 çocuk ve ailesi, Darüşşafaka Eğitim Kurumları öğrencileriyle birlikte keyifli bir hafta sonu geçirdi.İlk günkü karşılama töreninin ardından Turkuazoo Sualtı Dünyası’na gezi düzenlendi. Geziden sonra Darüşşafaka’da öğle yemeği yenildi. Darüşşafakalı öğrenciler konuklarına okullarını gezdirdiler. Ardından Hürriyet Çocuk Kulübü Gazetesi ekibiyle “Gazetecilik Semineri” ve “Yazı İşleri Toplantısı” yapıldı. Hürriyet yazarlarının deneyimlerini aktardıkları çalışma çocuklarda önemli izler bıraktı.

Darüşşafaka’da öğrenciler, öğretmenler ve konukların katılımıyla büyük bir parti yapıldı. Müzikli oyunlar, çeşitli ikramlar, yarışmalar ile eğlenceli saatler yaşandı. 

 Akşam Fatin Gökmen Planetaryum’unda izlenen uzay filmi ile ilk günün yoğun ve keyifli programı son buldu.

 

Öğrenciler ve aileleri bir arada yapılan kahvaltı sonrasında tarihe bir yolculuk yapıp Sultan Ahmet meydanını, Sultan Ahmet Camii’ni ve Ayasofya Müzesi’ni gezdiler. Darüşşafaka’da yenilen öğle yemeği ile program son buldu. Geçirilen iki günün ardından çocuklar duygularını yine yazılarla dile getirdiler

 

 

İlgili Haberler:

23 Nisan 2010 / Hürriyet Çocuk Kulübü / 23 Nisan Hürriyet'i ve Darüşşafaka Şenliği

  8 Mayıs 2010 / Hürriyet Çocuk Kulübü / 23 Nisan Hürriyet'i

Tüm Haberlere Göz Atın