Darüşşafaka Hürriyet Çocuk Şenliği'nde Darüşşafakalılar Anadolu'dan Gelen Misafirlerini Ağırladı

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka-Hürriyet Çocuk Şenliği kapsamında, 23 Nisan Hürriyet Çocuk Gazetesi'ne yazı, karikatür ve resim çalışmaları ile katılan Türkiye'nin çeşitli illerinden 33 öğrenci ve velileri, 18 - 20 Mayıs 2012 tarihlerinde Darüşşafaka Eğitim Kurumları tarafından misafir edildi. Darüşafakalı 4. ve 6. sınıf öğrencileri ile eşleştirilen misafir öğrenciler, ilk gün Darüşşafaka Yerleşkesi’ni gezdi.
 
DSCN3059_rsz.jpg
                            
İkinci gün Trump Towers’ta Disney gösterisini izleyen grup daha sonra Hürriyet Gazetesi’ne geçerek Çetin Emeç Salonu'nda Hürriyet Gazetesi’nin haber istihbarat müdürü ve Trendy ekibinden gazetecilik ve dergicilik konularında bilgiler aldı. Aynı salonda konuk öğrenci ve velilere, Darüşşafaka İlköğretim Okulu 4. sınıflar Müdür Yardımcısı Neşe Eşer tarafından Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve sınav sistemi hakkında bilgi verildi.
 
DSC_0240_rsz.jpg
 
Akşam okula dönen öğrenciler barbekü partisi ve bahçe oyunları ile keyifli vakit geçirdi. Misafirlere Darüşşafaka Planetaryumu’nda özel bir gösteri de sunuldu.
 
SNC17435_rsz.jpg

Üçüncü gün Dolmabahçe Sarayı ve Sultanahmet gezisinin ardından konuk öğrenciler ve veliler okula döndüklerinde geçirdikleri üç günün onlarda bıraktığı izlenimler konusunda veda mektupları yazdı. Öğrencilerimizle vedalaşan konuklar, “Seneye görüşmek üzere…” diyerek ayrıldı.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?