Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü’nden Üç Yeni Türkiye Rekoru

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Havacılık ve Model Uçak Kulübü, Gençlik ve Spor Bakanlığı ve Büyükçekmece Sportif Havacılık Kulübü tarafından 17 Mayıs 2015 Pazar günü Mimar Sinan Koleji Spor Salonu’nda düzenlenen 2. Ulusal Salon Model Uçak Yarışması’nda çeşitli kategori ve sınıflarda dereceye girerek 12 kupa kazandı. 22 Mart 2015 Pazar günü Hava Harp Okulu Salon Model Uçak Yarışması’nda F1L ve kabin gövde Türkiye rekoru kıran kulüp, bu yarışmada da kendine ait olan kabin gövde rekorunu da egale ederek Türkiye kabin gövdeli salon model uçak rekorunu 5 dakika 23 saniye süren uçuşla kırdı.

Türkiye Kabin Gövde Rekoru Kıran Modelimiz. DAÇKA K-2L 'Flying Crocodile'

Yarışmaya Darüşşafaka 6A sınıfından Şeref Gültekin ve Turgut Akyol, 6F sınıfından Ahmet Günaydın, 7B sınıfından Ebubekir Derin, 7C sınıfından Cafer Acar, 9A sınıfından Umut Özdemir, 9C sınıfından Ömer Öz ve kulüp öğretmeni Yusuf Öztürk katıldı. 

Herhangi bir radyo veya tel kontrolü olmadan, lastik motorla serbest uçuş yapabilen modellerin yarıştığı yarışmada Daçkalılar yarıştıkları tüm kategorilerde ilk üçe girmeyi başardı.

Gençler Kabin Gövde kategorisinde, Cafer Acar birinci, Şeref Gültekin ikinci, Turgut Akyol üçüncü oldu. Gençler F1L kategorisinde ise, Umut Özdemir birinci, Cafer Acar ikinci, Ahmet Günaydın üçüncülüğü elde etti.

Ustalar Kabin Gövde kategorisinde, kulüp öğretmeni Yusuf Öztürk birinci oldu ve Türkiye kabin gövdeli salon model uçak rekorunu 5 dakika 23 saniye süren uçuşla kırdı. Aynı kategoride Ömer Öz ikinci, Ebubekir Derin ise üçüncü oldu. Ustalar F1L kategorisinde ise, Ebubekir Derin birinci, Ömer Öz ikinci ve Yusuf Öztürk üçüncülüğü kazandı. 

Haberi detaylarıyla okumak için lütfen buraya tıklayınız. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?