Darüşşafaka, Gözen Digital Aviation 2024 Kick-Off Meeting’e katıldı

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti Bilgi Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Tarhan, Gözen Digital Aviation’ın gerçekleştirdiği “2024 Kick - Off Meeting” toplantısında konuştu.

Gözen Holding’in havacılık sektöründe uzun yıllara dayanan tecrübesini yenilikçi dijital çözümlerle birleştiren Gözen Digital Aviation, 18 -19 Ocak günlerinde Crowne Plaza’da 2024 Kick-Off Meeting toplantısı gerçekleştirdi. Teknoloji ve havacılık sektöründen isimlerin yer aldığı toplantıya Darüşşafaka Cemiyeti Bilgi Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Tarhan da katıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti Bilgi Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Tarhan

 

Havacılık sektörünü dijital çözümlerle buluşturan toplantıda Gözen Digital Aviation CEO’su Şevket Numanoğlu, Teknoloji ve İş Stratejisti Dr. Verda Emiroğlu, PlaneSense CIO’su Mandar Pendse gibi isimler de vardı.

Darüşşafaka Cemiyeti Bilgi Teknolojileri ve Dijital Dönüşüm Genel Sekreter Yardımcısı Gökhan Tarhan, toplantıdaki konuşmasında Darüşşafaka’nın, eğitimi bir çocuğun yeteneklerini keşfedip geliştirebildiği bir yolculuk olarak gördüğünden bahsetti ve şunları söyledi:

“Darüşşafaka, yetenek haritası olan bir okuldur. Belki de Türkiye’de bunu yapan tek okuldur. Öğrencilerimizin sahip oldukları yeteneklerini geliştirebilmeleri için ‘Yetenek Atölyeleri’ kurduk.  Akıl oyunları, Maker, robot, felsefe, 3D tasarım, matematik oyunları tiyatro, sinema, yaratıcı drama gibi 70’e yakın atölyede öğrencilerimiz profesyonel eğitimcilerden eğitim alıyor.

Darüşşafaka’daki sınıflarımız güçlü teknolojik altyapıya sahip. Türkiye’nin ortaöğrenim düzeyinde ilk robot takımını kuran, ilk yapay zekâ sınıfını, ilk Tekno Girişimcilik Gençlik Merkezi’ni, ilk Karma Gerçeklik Laboratuvarı açan ve yine ilk 3D Printer Atölye ve Yarışması’nı düzenleyen okuluyuz.”

Konuşmasında Darüşşafaka robot takımının geçtiğimiz yıl ABD’deki finallere gittiğini belirten Gökhan Tarhan, “Öğrencilerimiz, TÜBİTAK ve TEKNOFEST için projeler hazırladı. Fen, matematik, spor sanat alanında ulusal ve uluslararası yarışmalarda dereceler aldılar ve hepimizi gururlandırdılar.” dedi.

Öğrencilerimizin nitelikli eğitimini destekleyen Gözen Digital Aviation’a, “2024 Kick-Off Meeting” toplantısında Darüşşafaka’ya da yer verdiği için teşekkür ederiz.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?