Darüşşafaka gönüllüleri Ankara’da buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Cemiyeti, “eğitimde fırsat eşitliği” misyonuna gönül vermiş bağışçıları, Ankara’da yaşayan Darüşşafakalılarla ve gönüllüleriyle 4 Aralık Çarşamba günü düzenlediği etkinlikle bir araya geldi.

Ankara Üniversitesi – Farabi Salonu’nda düzenlenen etkinliğe Ankara Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Erkan İbiş, Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Çiçek, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ’82), Yönetim Kurulu Üyesi Zeynep Necipoğlu, Genel Sekreter Senem Başyurt, Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, Cemiyet yöneticileri, çalışanları, Ankara'da yaşayan Darüşşafakalılar olmak üzere yaklaşık 200 kişi katıldı.

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem (DŞ'82)

Etkinliğin açılış konuşmasını yapan Yönetim Kurulu Başkanı M. Tayfun Öktem, 156 yıldır Darüşşafaka’nın değiştirdiği yaşam öykülerinden örnekler vererek; “156 yıldır bu mutluluk tablosunu yaratan; annesi ya da babası hayatta olmayan, maddi durumu yetersiz çocuklar için umutsuzluktan umut doğuran sizlersiniz. Sizler sayesinde Darüşşafaka 156 yıldır eğitimle değişen yaşam hikayeleri yazıyor ve yaşam boyu öğrenen, çağdaş, özgüvenli, çevreye duyarlı, evrensel değerleri benimsemiş, ülkesine ve topluma karşı sorumluluklarının bilincinde lider bireyler yetiştiriyor. Bir kez daha bizi bugüne kadar yalnız bırakmayan tüm bağışçı ve dostlarımıza, hayırsever birey ve kurumlara, Darüşşafaka ailesi adına şükranlarımı sunuyorum.” dedi.

Ankara Üniversitesi Dil ve Tarih Coğrafya Fakültesi Dekanı Prof. Dr. İhsan Çiçek

Ankara’da yaşayan bağışçılara sertifikalarının da takdim edildiği etkinlik, Melihat Gülses - Tanini Trio Konseri ile devam etti. Darüşşafaka dostları, Melihat Gülses’in muhteşem Türk Sanat Müziği performansıyla keyifli saatler geçirdi.

Sanatçı Melihat Gülses Darüşşafaka için gönüllü olarak sahne aldı

Fuaye alanına kurulan sergide Darüşşafakalı öğrencilerin yaptığı resimler sergilenirken, Darüşşafaka Lisesi 3D Printer ve Tasarım Kulübü öğrencileri stantlarını ziyaret eden bağışçılara yaptıkları tasarımları ve ürünleri gösterdi.

Tüm Haberlere Göz Atın