Darüşşafaka Gazetesi’nin 4. sayısı çıktı!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Gazetesi’nin yeni sayısı okurlarla buluştu

Darüşşafaka’daki gelişmeleri ve Darüşşafaka Ailesi’nden insan öykülerini okurlarıyla buluşturan Darüşşafaka Gazetesi’nin dördüncü sayısı çıktı. 

Darüşşafaka’nın 155. yaşını kutladığı bu özel yılda basılan ikinci sayı olan gazetenin “Bitmeyen Hikayede Yepyeni Bir Sayfa” başlıklı baş haberinde, ülkemizin 41 ilinden gelerek 4 Eylül’de eğitimlerine başlayan yeni öğrenciler ve velileriyle yapılan röportajlara yer verildi. 

Hayata veda eden biricik kızları Ayşın Öner’in anısını yaşatmak ve ışığını yaymak için Darüşşafaka’da bir burs fonu oluşturan Zerrin ve Erol Öner gazetenin konuğu oldu. 

Farklı yaşlardan Darüşşafakalılar yine bir sayıda buluştu. Bitmeyen hikayenin yaşayan efsanelerinden, en kıdemli Darüşşafakalılardan 97 yaşındaki Galip Haktanır, Darüşşafaka 1971 mezunu Psikolog Prof. Dr. Kadir Özer, Darüşşafaka 2007 mezunu, Türk Hava Yolları’nda görev yapan genç pilot Baturay Tüngür ve Darüşşafaka 2010 mezunu, İTÜ Makine Mühendisliği Bölümü Öğrencisi Fatih Muhammed Yüksel gazetenin konukları arasında… 

Gazetede ayrıca, Darüşşafakalı öğrencilerin gönüllü destekçileri Diş Hekimi Dr. Serdar Kırlangıçoğlu, Fotoğraf Sanatçısı Nurhan Artar, Aşçı ve Yemek Yazarı Pelin Bozkurt Bilgiç ve Moda Tasarımcısı Banu Bora Mumcu’yla yapılan söyleşileri okuyabilirsiniz. 

“Şampiyon Daçka!” başlıklı spor dosyasında ise, geçtiğimiz sezon EuroCup Şampiyonu olarak hepimizi gururlandıran Darüşşafaka Basketbol Takımı’nın efsane koçu David Blatt, sezonun en değerli oyuncusu seçilen Scottie Wilbekin ve takımın Darüşşafakalı oyuncusu Doğuş Özdemiroğlu ile yapılan röportajlar okurlarını bekliyor. 

Darüşşafaka’nın 155. yıl etkinlikleriyle ilgili bilgiler ve Darüşşafaka Ailesi’nden kısa haberlerin de yer aldığı gazetenin bu sayısında da her zaman olduğu gibi, etkileyici, umutlandırıcı ve ilham veren insan öyküleri okurlarla paylaşıldı.

Darüşşafaka Gazetesi’nin yeni sayısını BURADAN indirebilirsiniz.

“Bu hikaye hiç bitmesin!” diyerek sizin de gazetemizi okumanızı ve çevrenizle paylaşmanızı diliyoruz. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?