Darüşşafaka FRC Robot Takımı ödüle doymuyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka FRC Robot Takımı’na iki ödül...

Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı “Sultans of Türkiye”, Fikret Yüksel Vakfı’nın ülkemizde üçüncüsünü düzenlediği “2017 Turkish Robotics Off-Season Robot Yarışması”nda 54 ekip arasından sıyrılarak, “Finalist Alliance” ve “Excellence in Engineering” ödüllerinin sahibi oldu.

          

Ülker Spor ve Etkinlik Salonu’nda 2-4 Aralık tarihlerinde yapılan robot turnuvasında yer alan 2905 takım numaralı Sultans of Türkiye, Darüşşafaka Lisesi’ni başarıyla temsil etti.

          

"Finalist Alliance - Finalistlerin İttifakı" ve "Excellence in Engineering - Mühendislikte Mükemmellik” Ödülleri

Üç gün süren yarışmada jüri oturumları ve robot maçlarında başarılarını sergileyen Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı, son ana kadar diğer ekiplere de yardımcı olarak profesyonelce mücadele etti. Sultans of Türkiye’nin yaptığı robot, 54 takım arasından yüksek performans göstererek finale kaldı. Bu başarısıyla “Finalist Alliance - Finalistlerin İttifakı” ödülünü almaya hak kazandı. Darüşşafakalı öğrencilerin yaptığı robot ayrıca olağanüstü tasarıma ve kullanılabilirliğe sahip robota verilen “Excellence in Engineering - Mühendislikte Mükemmellik” ödülüne de layık görüldü. Böylelikle Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı, turnuvayı iki ödülle tamamlayarak, başarılarına yenilerini ekledi.

         

Darüşşafaka Robot Takımı

9. sınıf öğrencileri; Ceren Ulusoy, İmran Durmuş, Şevval Öztürk, Aysun Yıldız Yılmaz, Mutlu Demir, Mert Aykutlu, Sinem Keleş, Toprak Bilici, Metin Mert Bilim, Dudunur Özdamar, 10. sınıf öğrencisi Belsu Seyran ve 11. sınıf öğrencileri Şeyhmus Aca, Eren Sanır, Cem Arda Fil, Burcu Özkan, Şevval Keskin, Nur Evşan Birinci ve Aslıhan Okur’dan oluşan Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı’nın danışman öğretmenliğini Mete Karaca ile Selim Çile yürütüyor. Robot Kulübü'nün en büyük destekçisi olan Siemens’in mühendisleri de yine Darüşşafakalı öğrencilerin yanındaydı. Siemens Türkiye'de çalışan mühendisler Arif Deniz, Nesrin Yeşilkaya ve Sevcan Işık Onar Körlü, turnuva süresince Darüşşafaka Robat Takımı'na destek verdi. Bu yılki turnuvada Darüşşafaka Lisesi öğrencileri Abdullah Altepe ile Hayel Kıymetli de gönüllü olarak görev aldı.

           

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?