Darüşşafaka FRC Robot Takımı’na Chairman’s Award!

 ›  Haberler  › ↓ 

Öğrencilere, “Hayatınızdaki en zorlu eğlence!”, mentorlara, koçlara ve gönüllülere, “İçine gireceğiniz en tatminkâr macera!”, sponsorlara, “Yapabileceğiniz en aydın yatırım!” diyen FIRST Vakfı’nın yaktığı meşale Türkiye’de Fikret Yüksel Vakfı’yla daha çok gencin yaşamını aydınlatmaya devam ediyor!

Türkiye’de ikincisi düzenlenen “Turkish Off-Season Robot Yarışması”nda Darüşşafaka Lisesi Robot Takımı “Sultans of Türkiye”, 43 ekip arasında Chairman’s Award’u kazanarak turnuvanın şampiyonu oldu.

19-21 Kasım 2016 tarihlerinde Ülker Sports Arena’da gerçekleşen robot turnuvasında yer alan ekip, okullarını başarıyla temsil etti. 

19 Kasım 2016 sabahı tüm takımların erken saatte turnuva yerinde bulunarak pit alanlarını kurmaya başlamasıyla hareketlenen Ülker Sports Arena, günün ilerleyen saatlerinde başlayan robot pratik maçlarıyla tam bir şenlik alanına dönüştü.

20 Kasım sabahı açılış töreninde, turnuvanın gerçekleşmesini sağlayan Fikret Yüksel Vakfı Başkanı Susan Burchard, tüm takımlara eğlenceli bir turnuva dileyerek sözü turnuvanın sunuculuğunu üstlenen Darüşşafaka Lisesi mezunları Beren Kayalı ve Hakan Balcan’a bıraktı. Üç gün boyunca tüm takımların anonslarını üstlenen Darüşşafakalılara maçlarda takımların skorlarını duyuran bir diğer Darüşşafaka mezunu Onur Çolakel de eşlik etti.

Yarışmanın Sunucuları Darüşşafaka Mezunları Beren Kayalı ve Hakan Balcan

Üç gün süren yarışmada jüri oturumları ve robot maçlarında başarılarını sergileyen, 2905 takım numaralı Darüşşafaka ekibi, büyük bir heyecanla son ana kadar diğer ekiplere de yardımcı olarak profesyonelce mücadele etti.

Robot takımımız, diğer takımlara örnek olan ve FIRST ruhunu en iyi yansıtan takım olarak en prestijli FIRST ödülü olan “Chairman’s Award”u kazandı. 

“Sultans of Türkiye” Takım Üyeleri: Hayel Kıymetli, Afra Erol, Belsu Seyran, Ecem Dönmez, Alkın Sarıçam, Kerem Kaan Daşmaz, Şeyhmus Aca, Eren Sanır, Cem Arda Fil, Burcu Özkan, Şevval Keskin, Aslıhan Okur, Nur Evşan Birinci, Emine Şevval Aygül, Sinem Kayan, Elif Çağla Karanfil, Kerem Cem Kızmazcan, Mertcan Gür, Turhan Ay, Ömer Öz, Barış Demirci.

Takım Mentorları: Müge Tuvay, Selim Çile, Mete Karaca, Arif Deniz ve Beren Kayalı; Fen Bölüm Başkanı Aynur Karabulut, Darüşşafaka mezunları ve Fikret Yüksel Vakfı Başkanları Susan Burchard-Gary Burchard.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?