Darüşşafaka Robot Kulübü Öğrencileri FIRST Ruhunu Yayıyor

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri, “FIRST Vakfı”nı tanıtmak ve FRC yarışmasına daha fazla Türk gencinin katılmasını sağlamak amacıyla çalışmalarına devam ediyor. Bu kapsamda MakerLab atölyelerini ve Işık Okulları’nı ziyaret eden Daçkalı öğrenciler, yaptıkları toplantılarla çalışmalarına yeni bir boyut kazandırdı.

Öğrenciler, 5 Ekim 2015 tarihinde İstanbul Levent’te çocuklar için Arduino ve VEX dersleri, 3D printer etkinlikleri ile atölyeler düzenleyen MakerLab atölyesi yetkilileriyle bir paylaşım toplantısı yaptı. Toplantıda, Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri ile MakerLab yetkilileri yeni bir atölye geliştirmek için beyin fırtınası gerçekleştirdi. Amaçlarının çocuklara FIRST ruhunu aşılamak, bilim ve teknolojiyi sevdirmek ve FLL/ FRC turnuvalarına daha fazla Türk gencini katmak olduğunu belirten öğrenciler, MakerLab yetkilileriyle beraber bir çalışma yaparak yeni atölyeler geliştirme kararı aldı.

Robot Kulübü öğrencileri, 8 Ekim 2015 tarihinde ise Işık Okulları ile FRC turnuvasını tanıtmak için bir paylaşım toplantısı organize etti. Öğrencilerin geçen sene düzenlediği Robocamp etkinliğinde Işık Lisesi’nde de bir robotik kulübü açılması yolunda ilk tohumlar atılmıştı. Kulübün açılmasıyla birlikte kulüp öğrencilerine FIRST ve FRC hakkında bilgi aktaran ve deneyimlerini paylaşan Daçkalı öğrenciler, Işık Okulları öğrencilerini de bu serüvene davet etti.


Darüşşafaka Robot Kulübü Öğrencileri “Maker Faire”deydi 

Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri; Ecem Kaval, Çağla Karanfil, Zeynep Tuna, Barış Demirci, Turhan Ay, Ömer Öz, Cem Kızmazcan, Mertcan Gür, Yakuphan Emre Kendir, Aslıhan Okur, Nur Evşan Birinci, Sinem Kayan, Şevval Aygül, Eren Sanır ve Mentorları Müge Tuvay

10-11 Ekim 2015 tarihlerinde Santral İstanbul’da düzenlenen Maker Faire etkinliğinde yer alan Darüşşafaka Robot Kulübü öğrencileri, hazırladıkları robotla büyük ilgi gördü. Robotlarıyla gösteri yapan, FIRST ve FRC hakkında bilgi veren öğrenciler, bu etkinlikle birçok kişi ve şirkete ulaşarak yaptıkları çalışmaları sergiledi.

Öğrenciler, robot gösterileri, hazırladıkları stant ve dağıttıkları broşürlerle iki gün boyunca ilgi topladı.

Kanal D'ye röportaj veren öğrenciler, FIRST ve FRC’yi daha geniş bir kitleye tanıtma fırsatını yakaladı. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?