Darüşşafaka FLL Takımı PANIC AT DAÇKA'ya "Özdeğerler Jürisi" ödülü

 ›  Haberler  › ↓ 
FLL-mart2014-basarisi (6)_rsz.jpg
 
FLL 2014 Bölge Turnuvası, 8-9 Mart 2014 tarihlerinde İstanbul, Bursa, Çanakkale, Van ve Edirne’den gelen 67 takımın katılımıyla İstanbul Kültür Üniversitesi’nde gerçekleştirildi. Darüşşafaka ortaokul robot takımı "PANIC AT DAÇKA"; robot, özdeğerler ve proje alanlarında yaş grupları oluşturulmadığı için çoğu lise takımı olan rakipleri karşısında başarılı bir performans sergiledi. 22 ve 23 Mart 2014 tarihleri arasında gerçekleştirilecek ve dünya finaline açılan ulusal turnuvaya/Türkiye finaline katılmaya hak kazanan "PANIC AT DAÇKA", 9 takım içinde 3. oldu.
 
FLL-mart2014-basarisi_rsz.jpg
 
Yarışma jürisi turnuva süresince izledikleri sunumlar içinde doğal afet yönetimine yönelik "Afetten Önce 1 Lira, Afetten Sonra 1000" sunumunu en özgün ve konuya farklı yaklaşan tek sunum olarak duyurdu ve tüm yarışma jürileri tekrar bir araya gelerek ikinci kez Darüşşafakalıların performansını izledi. Öğrenciler, yarışmanın en anlamlı ödüllerinden biri olan "Özdeğerler Jürisi" ödülünü de almaya hak kazandı.   
 
FLL-mart2014-basarisi (3)_rsz.jpgFLL-mart2014-basarisi (5)_rsz.jpg
 
FLL Takımı "PANIC AT DAÇKA"da görev alan öğrenciler:
 
Afra Erol, Ahmet Turhan Ay, Ali Akgül, Burcu Özkan, Cem Arda Fil, Ecem Kaval, Emine Şevval Aygül, Eren Arslan, Hayel Kıymetli, Kerem Kavruk, Melisa Akoğlu, Mertcan Gür, Zeynep Tuna
 
Öğrencilere rehberlik eden Fen ve Teknoloji Öğretmeni: Müge Tuvay
 
 
FLL (First Lego League)
 
FLL (First Lego League); FIRST (Foundation For Inspiration and Recognition of Science and Technology) ve LEGO firmasının ortaklığından doğmuş, çocuklar için oluşturulmuş uluslararası bir yarışma programıdır. FLL, farklı konularda, çocukların kendi teorilerini ve çözüm yollarını hayata geçirmelerine imkân sağlar. Çocuklara bilim ve teknolojiyi sevdirmeye yönelik, öğretici bir serüven yaşatmak FIRST LEGO Ligi programının misyonunu oluşturur. Bu programa 9 ile 16 yaş grupları arasındaki çocuklardan oluşan takımlar katılabilir. Her takım 5 ila 10 kişiden oluşur. Takımlar oluşturulurken ekip kurma, problem çözme, yaratıcılık ve analitik düşünme gibi konular dikkate alınır. FLL, her eylül ayında, yeni robot tasarımları ve bilimsel deneyler yapmaya dayanan sezon hedefini takımlara ilan eder. Bu yılın teması  “NATURE’S FURRY’’, Darüşşafaka Eğitim Kurumları'nın ev sahipliği yaptığı ve 80 takım koçunun katıldığı “Koçlar Toplantısı”nda tartışıldı. Toplantıda, bölgesel ve ulusal turnuva hazırlıkları yapıldı. 
Tüm Haberlere Göz Atın