Darüşşafaka FLL Robot Takımı İstanbul Üçüncüsü

 ›  Haberler  › ↓ 

Yeditepe Üniversitesi’nde 4-5 Şubat 2017 tarihlerinde gerçekleştirilen 13. Bilim Kahramanları Buluşuyor FLL (FIRST Lego Ligi) İstanbul Turnuvası’nda Panic at Daçka adlı Darüşşafaka FLL Takımı, üçüncü oldu.

Turnuva bu sene "Hayvanlar - Yaşam Ortaklarımız" temasıyla düzenlendi. Daçkalı ekibin de tasarladıkları robotların görevleri hayvanları kurtarmak ve beslemekle ilgiliydi.

Projeleri, robotları ve sergiledikleri etkili takım çalışmasıyla jürinin beğenisini kazanan Daçkalılar, turnuva boyunca diğer takımlarla dostça rekabet etti.

İstanbul üçüncülüğü elde eden Daçkalılar, 4-5 Mart 2017 tarihlerinde İzmir'de düzenlenecek Ulusal Turnuva'ya katılacak.

Turnuvada gönüllü olarak görev alan Darüşşafaka Lisesi Robot Kulübü öğrencileri Hayel Kıymetli, Afra Erol ve Şevval Aygül tüm takımlara turnuva boyunca yardımcı oldu. Ödül töreninde Şevval Aygül “En Gönüllü Ödülü”nü almaya hak kazandı.

Panic at Daçka ekibi üyeleri Aysun Yıldız Yılmaz, Cansu Akdaş, Vedude Rabia Sözkesen, Beril Diyaribekirlio, Sinem Keleş, Şevval Öztürk, Toprak Bilici, Furkan Elagöz, İmran Durmuş, Ceren Ulusoy ve takım koçları Nihal Güneş ve Müge Tuvay

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?