Darüşşafaka, fizik tedavide son teknolojiyi Türkiye’ye getirmeye devam ediyor

 ›  Haberler  › ↓ 
el_robotu.jpg
Dünyanın sayılı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri arasında yer alan ve bir Darüşşafaka kuruluşu olan Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, en yeni teknolojileri, ülkemizle tanıştırmaya devam ediyor. Merkez son olarak dünyada sayılı örneği bulunan ve el, kol ve omuz fonksiyonlarının rehabilitasyonunda kullanılan Pablo®Plus sistemini ülkemize kazandırdı. Özel bir yazılım programına dayanan sistem, el, kol ve omuza işlevini farklı terapötik oyunlarla yeniden kazandırıyor.
 
pablo-plus-multiball.jpg

Darüşşafaka Cemiyeti’nin eğitimde fırsat eşitliği misyonuna destek veren rezidans bağışçılarının en iyi koşullarda tedavi olanağı yaratmak amacıyla 2005 yılında kurduğu Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, ihtiyaç sahibi herkese, en ileri teknolojiyle tedavi olanağı sunuyor. Ocak 2012 tarihi itibarıyla Darüşşafaka Cemiyeti tarafından işletilmeye başlanılan Merkez, uzman kadrosuyla, 7 gün 24 saat hizmet veriyor.
 
23egzersizsalonu.JPG

Sadece Türkiye’nin değil dünyanın sayılı fizik tedavi ve rehabilitasyon merkezleri arasında yer alan Merkezde; spinal kord yaralanmaları, kafa travmaları, stroke (inme), post-polio sendromu, MS (multipl skleroz), diğer nörolojik, romatolojik tedaviler, ameliyat öncesi ve sonrası tüm ortopedik rehabilitasyonlar ile spor rehabilitasyonları, uzman hekimler ve fizyoterapistler tarafından tedavi ediliyor. Randevu sistemiyle çalışan Merkez, günde ortalama 100 kişiye tedavi seansı verebiliyor.
 
lokomat8.JPG
Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nde iki adet spinal kord (omurilik hasarı) bağlı gelişen felçli hastaların tedavisinde kullanılan Lokamat cihazı bulunuyor.
Yatarak tedavi almak isteyenlere, Maltepe Rezidans bünyesinde biri özel, yedi çift kişilik oda da kalarak tedavi alma olanağı da tanıyan Merkez, ender bulanan cihaz donanımıyla fizik tedavi ve rehabilitasyon alanında mucizeler yaratıyor.  Merkezde; spinal kord (omurilik hasarı) bağlı gelişen felçli hastaların tedavisinde kullanılan ve dünyada sadece 19 örneği bulunan “Lokomat” cihazından iki adet bulunuyor.
arjohavuz8.JPG
“ARJO Axona” tedavi havuzu, kas ve eklem sistemlerine ağrısız çözümler sunuyor.
 
Bunun yanı sıra “Hidroterapi Bölümü”nde Elektro Kombine Banyo, Kelebek Banyo, Dört Hücre Banyo ve hidro masaj özellikli dünyanın 80'inci “ARJO Axona” tedavi havuzu, kas ve eklem sistemlerine ağrısız çözümler sunuyor.
 
hayatadonus7.JPGHastaların tedavi süreci sonrası taburcu edilmeden önce ev ve çevre yaşantılarına uyum sağlayabilmeleri için ”Hayata Dönüş Ünitesi”nde tek başına yaşam becerisi de kazandıran Merkez,  yine bir ilke imza atıyor.
 
Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi

 

Çağrı Merkezi:  444 8 387
Adres: Zümrütevler Mah. Mercan Sok. No:35 34852 Maltepe / İstanbul
Tel: 0216 457 92 92
Faks: 0216 441 54 66
E-posta: ftr@dsftr.com
Web : www.dsftr.com

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?