Darüşşafaka Fizik Tedavi Merkezi, yabancı hastalara da hizmet verecek

 ›  Haberler  › ↓ 

 2005 yılında kurulan ve Darüşşafaka Eğitim Kurumları'na kaynak yaratan Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi, Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi aldı.

Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi,
Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi,

Uzman kadrosuyla İstanbul Maltepe'de herkese hizmet veren Merkez, bundan sonra yurt dışından sağlık hizmeti almak amacıyla ülkemize gelen hastalara ve turist olarak ülkemizde bulunduğu sırada sağlık hizmeti ihtiyacı ortaya çıkan kişilere de hizmet verebilecek.

Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Mesul Müdürü, Uzm. Dr. Elçin Aykutoğlu
Uzm. Dr. Elçin Aykutoğlu

Sağlık Bakanlığı'nın verilerine göre Ankara’da 13, İstanbul’da 4, İzmir’de 4, Bursa’da 2, Kocaeli’nde 1 ve Antalya’da 1 FTR merkezinin bu belgeye sahip olduğunu belirten Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi Mesul Müdürü, Uzm. Dr. Elçin Aykutoğlu, “Bu belge Sağlık Bakanlığı tarafından uluslararası sağlık turizmi sağlık tesisi yetkinlik kriterlerini taşıyan kurumlara denetim sonrası veriliyor. Darüşşafaka Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi olarak bu belgeyi almak için öncelikle uluslararası sağlık turizmi birimi oluşturduk ve  Bakanlığımızın istediği çalışmaları adım adım gerçekleştirdik. Ardında da Bakanlığımızın yaptığı denetimler neticesinde de bu belgeyi almaya hak kazandık.” diye bilgi verdi.

Uluslararası Sağlık Turizmi Yetki Belgesi olmadığı için başvuran yabancı hastaları kabul edemediklerini belirten Uzm. Dr. Aykutoğlu, “Nörolojik rehabilitasyona ihtiyacı olan ancak yurt dışında bu hizmeti alamayan hastalara hizmet verebileceğimiz için mutluyuz. Ayrıca bu sayede Merkezimizin uluslararası platformda bilinirliği daha da artacaktır.” diyerek sözlerini tamamladı. 

T.C. Sağlık Bakanlığı'nca Yetkilendirilmiş Sağlık Tesislerine ulaşmak için tıklayınız

Darüşşafaka Ömran ve Yahya Hamuluoğlu Fizik Tedavi ve Rehabilitasyon Merkezi'nin web sitesini ziyaret etmek için tıklayınız.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?