Darüşşafaka Eğitim Kurumları, son Sınav Tanıtım Toplantısı’nı İstanbul’da düzenledi

 ›  Haberler  › ↓ 

IMG_2504.JPG

Yaklaşık 100 kişinin katıldığı toplantıda, Darüşşafaka Giriş Sınavı ile ilgilenen veli ve çocuklar, Darüşşafaka Eğitim Kurumu temsilcileri, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetimi, okulun mezunları ve velileri ile buluştu. Toplantıda, Darüşşafaka Eğitim Kurumları ve 27 Mayıs 2012 tarihinde gerçekleştirilecek 2012-2013 eğitim-öğretim yılı Darüşşafaka Giriş Sınavı ile ilgili detaylı bilgi verildi ve katılanların soruları cevaplandı.

IMG_2492.JPG

Darüşşafaka yeni öğrencilerini seçmek için 2-13 Nisan tarihleri arasında İstanbul dahil toplam 22 ilde sınav tanıtım toplantıları düzenledi. 13 Nisan tarihli İstanbul’daki son tanıtım toplantısında konuşma yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü, Anadolu’daki sınav tanıtım toplantılarının İstanbul’a nazaran daha kalabalık geçtiğini, gelecek sene İstanbul toplantılarındaki katılımı artırmak amacıyla toplantıları İstanbul’un çeşitli ilçelerinde gerçekleştirmeyi planladıklarını söyledi.

IMG_2493.JPG
Toplantıda okul ve sınav hakkında kapsamlı bir sunum yapan Darüşşafaka Eğitim Kurumları Müdür Yardımcısı Neşe Eşer, okulun sunduğu eğitim olanakları anlattı. Eşer, farklı alanlarda başarılar kazanan öğrencilerin bu başarılarından örnekler, okulda yürütülen akademik çalışmalar, ölçme değerlendirme, bireysel gelişim, sosyal gelişim, kulüp çalışmaları, uluslararası çalışmalar gibi alanlarda yapılan çalışmalar hakkında bilgi verirken, 24 saat yaşayan okuldaki yaşamı tanıttı. Darüşşafaka’nın Türkiye’nin her köşesine fırsat eşitliği tanınması hedefiyle paralel şekilde Anadolu’dan gelen öğrenci sayısının giderek arttığını kaydetti. Ayrıca, sınava başvuru koşulları, örnek sorular, sınav sonuçlarının açıklanması ve kayıt süreci ile ilgili de bilgi verdi.

IMG_2501.JPG
Veliler adına söz alan Okul Aile Birliği Başkanı Aynur Yılmaz, Darüşşafaka mezunu bir oğlunun uçak mühendisliğinde okuduğu, diğer oğlunu ise Darüşşafaka’da hazırlık sınıfı öğrencisi olduğunu belirterek, “Darüşşafaka’ya sonsuza dek minnet borcum var. Sizleri Darüşşafaka’ya güvenmeye ve bu ailenin bir parçası olmaya davet ediyorum. Şanssız olduğunuzu düşünüyorsanız, Darüşşafaka ailesine girip şanslı olduğunuzu herkese gösterin” dedi.
Toplantıda konuşan Darüşşafaka mezunları, ömür boyu Darüşşafaka ailesinin bir parçası olmanın kendilerine güven verdiğini vurgulayarak dinleyenleri mutlaka sınava girmeye teşvik etti. Darüşşafaka 2009 mezunu ve İstanbul Üniversitesi Hukuk Fakültesi 2. sınıf öğrencisi İmren Aksoy, konuşmasında, kendi yolculuğunu anlatarak bugün bildiklerini ve hayata karşı duruşunu Darüşşafaka’ya borçlu olduğunu belirtti. Benzer şekilde düşünen diğer mezun konuşmacı Kutlay Becerikli de, babasız büyüme gerçeğiyle en iyi şekilde baş etmeyi burada öğrendiğini ve kendisini mezun olarak kabul etmediğini, çünkü Darüşşafaka’lılığın bir ömür boyu sürdüğünü söyleyerek tüm çocuk ve annelerine Darüşşafaka ailesine katılma çağrısı yaptı. 23 Mayıs’a kadar başvuru yapılabilecek Darüşşafaka Giriş Sınavı, 27 Mayıs 2012 tarihinde 20 il merkezinde gerçekleşecek.

IMG_2512.JPGIMG_2514.JPG

ÖZEL DARÜŞŞAFAKA İLKÖĞRETİM OKULU ADAY ÖĞRENCİ KAYIT ŞARTLARI
- Babasının hayatta olmaması.
- Ailesinin maddi durumunun iyi bir eğitim için yeterli olmaması.
- Ocak 2002 ve sonrası doğmuş olması (Yaş düzeltmesi geçersizdir.)
- 2011- 2012 Eğitim - Öğretim Yılında üçüncü sınıf öğrencisi olması.
- Sağlık ve diğer yönlerden yatılı okula kabulünde sakınca bulunmaması.
- T.C. vatandaşı olması.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?