Darüşşafaka Eğitim Kurumları Öğrencilerinden “Sanat Gecesi”

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalı öğrenciler, sanat alanındaki yeteneklerini 8 Haziran 2009 Pazartesi akşamı Darüşşafaka TİM Show Center’da düzenlenen Sanat Gecesi ile sergilediler.

Darüşşafakalıların ve Darüşşafakaya gönül verenlerin buluştuğu gecede; klasik müzikten caza, operetlerden müzikallere ve Latin müziğin canlı ritimlerine uzanan geniş bir müzik ziyafeti vardı.Öğrencilerin bireysel gelişimlerinde yalnızca akademik başarının değil, sanat ve spor alanında da gelişimlerinin önemine inanan Darüşşafaka, tüm öğrencilerinin bir enstrüman çalması için yaptığı çalışmaların meyvesini bu gecede aldı.

Sanat Gecesi’nde, ilköğretim 4. sınıftan lise son sınıfa kadar 122 öğrenci ve 16 öğretmen görev aldı. Gecenin ilk sürprizi sanatçı Balık Ayhan’ın öğrencilerle gerçekleştirdiği perküsyon şovu oldu. Muhteşem ritimlere seyirciler yoğun alkışlarıyla eşlik ettiler. Bir diğer sürpriz ise İş Sanat Müzik Danışmanı ve İstanbul Devlet Opera ve Balesi şeflerinden Serdar Yalçın’ın Darüşşafaka orkestrasını gönüllü konuk şef olarak yönetmesi oldu.

Öğrencilerin müzik şovlarının yanı sıra, fuaye alanında resim, heykel ve seramik rölyef çalışmaları sergilenerek satışa sunuldu. Sergiden eserleri satın alanlar Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderlerine katkıda bulundular.

Darüşşafaka Cemiyeti olarak Sanat Gecesi’nde emeği geçen tüm öğrenci ve öğretmenlerimizi tebrik eder, öğrencilerimizi yalnız bırakmayan Balık Ayhan ve Serdar Yalçın’a, geceye katılan tüm davetlilere, tabloları satın alarak Darüşşafakalı öğrencilerin eğitim giderlerine katkıda bulunan tüm bağışçılarımıza teşekkürlerimizi sunarız.Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?