Darüşşafaka Dünya Şampiyonu Robotiks Kulübü Üyelerini Ağırladı

 ›  Haberler  › ↓ 

ABD'den gelen Dünya Şampiyonu Robotiks Kulübü üyeleri; 7, 8 ve hazırlık sınıflarındaki Darüşşafakalı öğrencilere 3 haftalık Robotiks, Bilgisayar Animasyonu ve İngilizce Tiyatro dersleri veriyor.

Amerikalı Robotiks grubunun yöneticileri Bellarmine Prepatory School Robotiks Takımı, Susan Burchard (Darüşşafaka Mezunu Fikret Yüksel'in kızı ve Darüşşafaka’nın en büyük destekçilerinden biri olan Fikret Yüksel Vakfı Başkanı) ve eşi Gary Burchard. Susan Burchard’ın çocukları Alex ve Zoe, Seattle Bellarmine Hazırlık Okulu'nun öğrencileri ve kendi okullarının Robotiks takımında çok başarılılar. Robotiks takımı Gary Burchard, Susan Burchard, James Matthew Sawatzki, Emerson Haines Lamb, Sarah Rose Sawatzki, Zoe Ellen Burchard, Alex Francis Burchard, Ryan Crain Bradway, Toshiro Charles Bass Goodson, James Michael Tennant II, Samuel Liam Mullen ve Gabriel Bernard Mullen'dan oluşuyor. Bu takım, uzun yıllardan beri FRC (First Robot Challenge) dünya şampiyonluğuna katılıyor.

Aralık 2007’de ailesiyle birlikte Türkiye'ye gelen S. Burchard, Darüşşafaka Robotiks Takımı’nın da FRC’ye katılmasını önerdi. Şubat 2008'de, Darüşşafaka Robotiks takımı destek öğretmeni Müge Tuvay ile Darüşşafakalı iki öğrenci Anıl Cici ve Ayşe Selçok Seattle’a gittiler. Orada çeşitli robotiks aktivitelerini izleme fırsatı buldular. S. Burchard, bu ziyaretten sonra Bellarmine Robotiks takımındaki öğrencilerin de Darüşşafaka’ya gelmelerini ve Robocamp 2008 Yaz Kampı düzenlenmesini önerdi. Böylece, Haziran 2008'de Zoe Ellen Burchard ve Alex Francis Burchard, Darüşşafaka’yı desteklemek için sekiz kişi ile İstanbul’a geldi. Bu vesileyle, Robotiks takımı için İstanbul'da turistik geziler yapılıyor. Takım, Robocamp'tan sonra yaklaşık 10 gün Türkiye'nin çeşitli illerini gezecek.
 


Robocamp 2008 Yaz Kampı'nın etkinliklerinden biri olan Robocamp Tekne Gezisi 10 Temmuz akşamı 19.30 - 22.30 arasında gerçekleşti.
 


Birçok Darüşşafakalı öğrenci için ilk olan tekne turunda akşam yemeği, müzik ve dans vardı.
 


Tekne gezisine toplam 100 kişi katıldı. Katılımcılar arasında ABD'den gelen Robotiks takımı, Suzan ve Gary Burchard, Darüşşafaka Robotiks takımı, Darüşşafakalı Robocamp katılımcıları, Darüşşafakalı idareciler ve öğretmenler vardı.
 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?