Darüşşafaka Dergisi'nin 10. sayısı çıktı

 ›  Haberler  › ↓ 

cemiyet-dergi-10-kapak.jpg

Darüşşafaka Cemiyeti'nin yayına hazırladığı Darüşşafaka Dergisi'nin 10. sayısı çıktı. Darüşşafaka camiasına ilişkin pek çok haberin yer aldığı derginin yeni sayısında, Medipol Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Sabahattin Aydın (DŞ’79), Doktor Filiz Tüysüz (DŞ’81), Türkiye’nin Seul Büyükelçisi Hakan Okçal (DŞ’73) ile yapılmış söyleşileri okuyabilirsiniz. Ayrıca, Darüşşafaka’nın yeşil-siyah kapısından içeri adım atmasının üzerinden 83 yıl geçen Tahsin Bumin Ağabey’in  (DŞ’39) yaşam öyküsünün ışığında hem Darüşşafaka’nın tarihine bir yolculuğa çıkacak hem de Darüşşafaka’nın bir çocuğun yaşamını nasıl değiştirdiğini göreceksiniz.

Yaşamları boyunca Darüşşafaka'ya emek vermiş merhum Behiç Kaynak (DŞ’36) ve Galip Kaynak (DŞ’38) Ağabeylerin izini sürmek için Behiç Kaynak’ın oğlu ve Galip Kaynak’ın yeğeni Prof. Dr. Kamil Kaynak’la buluştuk. Darüşşafakalı Özbek Saran (DŞ’53) ve oğlu, iş adamı Sadettin Saran’la da bir söyleşi gerçekleştirdik.

Bu sayıda medyadaki Darüşşafakalılar dosyasını açtık ve Cumhuriyet Gazetesi Yazarı Figen Atalay, Akşam Gazetesi Yazarı Funda Özkan ve Kanal D Haber Müdürü Fevzi Yeniçeri’yi konuk ettik. Medyadaki gönüllü elçimiz ve veli bağışçımız, senarist Melek Gençoğlu’nu sizlere daha yakından tanıtıyoruz. Vasiyet bağışçısı değerli ressam Mahmure Özçelik’le yapılmış söyleşide ise, o güzel resimlerin yaratıcısının dünyasında yolculuğa çıkacaksınız. Darüşşafaka’nın tarihindeki en önemli bağışçıları arasında yer alan merhum hayırsever Matbaacı Osman Bey hakkındaki bir yazıyı da dergimizde okuyabilirsiniz.

Dergide, 1 Haziran’da Türkiye’nin 20 ilinde düzenleyeceğimiz sınavımıza ilişkin detaylı bilgi içeren bir dosyayı bulabilirsiniz. Sınav dosyamızın içinde yer alan, 2013 Darüşşafaka sınavında ilk üçe giren Ulaş Tüzer, Taylan Uçar ve Yunus Emre Kavucuk’un öykülerini okurken, Darüşşafaka’nın öğrencilerinin yaşamlarını daha ilk yıllarından itibaren nasıl değiştirmeye başladığına tanık olacaksınız.

İyi okumalar.

DARÜŞŞAFAKA DERGİSİ'NİN 10. SAYISINI OKUMAK İÇİN LÜTFEN TIKLAYINIZ

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?