Darüşşafaka'dan yetişenler buluştu

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafakalılar, 2018 çalışmaları hakkında bilgilendirildi.

Gelenekselleşen buluşmada Darüşşafaka Cemiyeti, Darüşşafakalılar Derneği, Darüşşafaka Spor Kulübü ve Daçkalılar bir araya gelerek Darüşşafaka Cemiyeti'nin 2018 yılı çalışmaları, mali tabloları ve 2019 yılı bütçesi hakkında bilgi aldı.
 
"Şeffaflık" ve "hesap verebilirlik" ilkeleri doğrultusunda her yıl paydaşları için bilgilendirme toplantıları düzenleyen Darüşşafaka Cemiyeti, 2019 yılının ilk toplantısını Darüşşafaka’da yetişenlere yönelik gerçekleştirdi. Cemiyet Merkezi’nde 31 Ocak Perşembe günü düzenlenen toplantı, 1940’lardan 2000’lere kadar farklı dönemlerde Darüşşafaka’da eğitim almış kuşakları buluşturdu. 
 
Toplantının açılış konuşmasını yapan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, “Bu buluşma hayatta olan büyük ağabeylerimiz ile en genç kardeşlerimizi bir araya getirdiği için gerçekten çok keyifli ve anlamlı oluyor. Umarım, bu akşam da hepimiz hoş sohbetlerle bir yandan geçmiş güzel günleri yad eder bir yandan Darüşşafakamızın geleceğini tartışırız’’ diyerek sözlerine başladı.


 Altı yıllık görev süresinin Darüşşafaka’da yetişenlere yönelik yaptığı son kürsü konuşması olduğunu belirten Çamaş, Darüşşafaka’nın kuruluşundan bugüne değin destek olan bağışçılara, yönetim kurulu üyelerine, çalışanlarına ve Darüşşafaka’ya destek veren herkese teşekkür etti. Darüşşafaka Sınavı’nın yeni  kamu spotunu da konuklara izleten Çamaş’ın 6 yıllık dönemini özetlediği konuşması ayakta alkışlandı.
 
‘’Varlık nedenimiz Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nda okumakta olan öğrencilerimizin güvenli bir ortamda, mutlu olarak nitelikli çağdaş eğitim almasını sağlamak’’ diyerek sözlerini tamamlayan Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, kürsüyü 2018 çalışmaları hakkında bilgi vermesi için Yönetim Kurulu Başkan Vekili Bülent Topbaş’a bıraktı.

Bülent Topbaş, Cemiyet'in stratejik plana uyumlu bir biçimde ilerleyen kaynak geliştirme, varlık yönetimi , eğitim kurumları çalışmaları hakkında bilgi verdi. Maslak'taki yeni kampüs projesi konusunda gelişmeleri paylaştı.
 Soldan sağa: Darüşşafaka Spor Kulübü Yönetim Kurulu Başkanı Ümit Başkırt (DŞ'95), Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı Müjde Süme (DŞ’88), Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Eski Başkanı Zekeriya Yıldırım (DŞ'62), Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş (DŞ'69)

Toplantının sonunda Müjde Süme, Darüşşafakalılar Derneği’nin çalışmaları hakkında bilgi verirken, Ümit Başkırt da tüm Daçkalıları, basketbol takımını destek için maçlara davet etti.

Darüşşafaka Korosu'nun 155.yıl için farklı müzik tarzlarında yorumladığı Darüşşafaka Marşı, tüm katılımcıların beğenisini topladı. Etkinlik, marşın yeni yorumunun hep birlikte söylenmesiyle sona erdi.

Tüm Haberlere Göz Atın