Darüşşafaka'dan Soma'da tanıtım toplantısı

 ›  Haberler  › ↓ 

somatoplanti_19082014_6.JPG

Darüşşafaka, Soma'da yaşanan elim maden kazasında babasını yitiren öğrencilerden giriş koşullarını taşıyanlar için 12 Ağustos'ta Soma Öğretmenevi'nde "Darüşşafaka Tanıtım Toplantısı"  düzenledi ve 13 Ağustos'ta da sağlık kontrollerini gerçekleştirdi.


soma_toplantisi_12082014_1.jpgsoma_toplantisi_12082014_7.jpg
                      Bahattin Atçı                                                                Talha Çamaş


Tarihi boyunca ülkenin zor günlerinde yaraları sarmak için elinden gelen desteği veren Darüşşafaka, Soma'da yaşanan kazanın vahim boyutu ortaya çıktığı andan itibaren üzerine düşeni yerine getirmeye çalışıyor. 

somatoplanti_19082014_1.JPG
Darüşşafaka Ortaokul Müdürü Ayşe Görey...


Milli Eğitim Bakanlığı ve TC Başbakanlık Afet ve Acil Durum Başkanlığı (AFAD) iş birliğiyle bu elim kazada babasını kaybetmiş ve 4. sınıfı bitirmiş  17 öğrenci tespit eden Darüşşafaka, bu öğrenciler için 2014-2015 eğitim-öğretim yılında ek kontenjan oluşturdu.

  somatoplanti_19082014_4.JPG
Darüşşafaka Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü...

12 Ağustos'ta ise Soma Kaymakamı Bahattin Atçı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü, Mustafa Demirci, Türkiye İş Bankası yetkilileri, Darüşşafaka Ortaokul yöneticileri, öğretmenleri ve Darüşşafaka mezunlarının katılımıyla koşullarını taşıyan 17 öğrenci ile velilerine yönelik tanıtım toplantısı gerçekleştirdi.

somatoplanti_19082014_3.JPG
Soma Kaymakamı Bahattin Atçı...

Soma Kaymakamlığı'nın desteğiyle Soma Öğretmenevi'nde düzenlenen toplantıya Darüşşafaka'nın koşullarını taşıyan 17 öğrenciden 10'u velileriyle birlikte katıldı. Eğitimde fırsat eşitliği ilkesi doğrultusunda yaşamları değiştiren Darüşşafaka'nın 151 yıllık tarihi hakkında bilgi verilen toplantıda öğrenci ve velilerin soruları yanıtlandı.

 

somatoplanti_19082014_2.JPG
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş...

Toplantıya katılan 10 öğrencinin 8'i aynı gün düzenlenen rehberlik görüşmelerine katıldı. Ertesi gün düzenlenen ve öğrencinin yatılı okula kabulünde herhangi bir sağlık sorunu taşıyıp taşımadığını tespit etmeyi amaçlayan sağlık kontrolüne ise 5 öğrenci katıldı.

1-7 Eylül tarihlerinde düzenlenecek oryantasyon haftasına davet edilen öğrencilerden, dileyenler 1 Eylül'den itibaren Darüşşafaka'ya kayıt yaptırabilecek ve bundan sonraki eğitim hayatını Darüşşafaka'da sürdürebilecek.’’

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?