Darüşşafaka’dan ABD ve Çin Konsoloslukları ile temas

 ›  Haberler  › ↓ 

154 yıldır ülkemizde eğitimde fırsat eşitliğinin sembolü olan Darüşşafaka Cemiyeti’nin yöneticileri, geçtiğimiz günlerde ABD ve Çin’in İstanbul Konsoloslukları ile temaslar gerçekleştirdi. 

Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Başkan Vekili Hakan Tahiroğlu ve Yönetim Kurulu Üyesi Davut Ökütçü, 25 Ağustos 2017 Cuma günü, geçen yıl göreve gelen ABD İstanbul Başkonsolosu Jennifer L. Davis’i ziyaret etti. Maslak kampüsüne yakın konumuyla Darüşşafaka’nın komşusu olan İstinye’deki ABD Konsolosluğu’na giden Darüşşafaka yöneticileri, Başkonsolos ile tanışarak Darüşşafaka'yı tanıttı ve iş birliği yapılabilecek konular üzerinde görüştü. 

Darüşşafaka, 18 Ağustos 2017 Cuma günü ise Çin Halk Cumhuriyeti İstanbul Başkonsolosluğu’ndan Ticaret Ataşesi Wang Xinwei ve Başkonsolosluk görevlilerinin yanı sıra Powerchina Eurasia Başkan Yardımcısı Dong Juntao’u ağırladı. Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Talha Çamaş, Yönetim Kurulu Üyesi Fırat Tekin ve Genel Sekreter Yardımcısı Burçak Karakaya, Çin ve Türkiye arasında ticari ilişkileri geliştirmenin yanı sıra sosyal sorumluluk projeleri de gerçekleştirmeyi amaçlayan yetkililere Darüşşafaka’yı tanıtıp nasıl destek verebilecekleri konusunda bilgi verdi. 

Tüm Haberlere Göz Atın