Darüşşafaka'da Hint rüzgarı esti

 ›  Haberler  › ↓ 

IMG_6271 (1).JPG-son.JPG
Darüşşafaka öğrencilerinin uluslararası kültürleri tanımaları ve uluslararası mutfaklar konusunda farkındalık kazanmaları amacıyla her ay düzenlenen etkinliğin mart ayındaki konuğu Hindistan oldu. 26-30 Mart tarihleri arasında gerçekleştirilen "Hindistan’ı Tanıyalım Haftası"nda pek çok farklı etkinlikle Darüşşafaka kampüsünü renklendirdi. İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu iş birliğinde organize edilen etkinlik kapsamında Darüşşafaka mezunu Selim Seval (DŞ’72), 9 ve 10. sınıflar ile Hindistan üzerine bir söyleşi gerçekleştirirken, Hindistan üzerine İngilizce sunum yapıldı

IMG_0358 (1).JPG-son.JPG
Gülcan Özcan, 26 Mart'ta 4. ve 5.sınıf öğrencilerimize; Selim Seval (DŞ’72) ise 27 Mart'ta 9. ve 10.sınıf öğrencilerimize Hindistan’la ilgili birer söyleşi gerçekleştirdi.

IMG_6623.JPG
Hafta boyunca koridorlarda panolar düzenlenip yarışma soruları asılırken; sınıflarda da çeşitli istasyon oyunları, yarışmalar, film gösterimleri düzenlendi. 4-5.sınıflarda farklı dersler bünyesinde “Hindistan” la ilişkili uygulamalar gerçekleştirilirken, Gandhi Panosu oluşturuldu. Yemekhanede Hint müzikleri dinlendi, Hindistan belgeseli izlendi.4. sınıflar için öğrenci evlerinde uyku öncesi Hint masalları okundu. hindistanhaftasi_2.JPG
İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu’nun Darüşşafaka Eğitim Kurumları iş birliğiye 29 Mart Hindistan Günü kutlandı. İstanbul Hindistan Başkonsolosluğu Kültür Ataşesi Subbash P. Gupta ve ekibinin katılımıyla gerçekleşen Hint Günü’nde, Hint dansları gösterisi yapıldı.

IMG_6668.JPG
Subbash Gupta hazırlık sınıfı öğrencileriyle Hindistan üzerine bir söyleşi gerçekleştirdi. Darüşşafaka ve İstanbul Hindistan Başkonsolosluğunun işbirliğinde gerçekleştirilen günün anısına İstanbul Hindistan Başkonsolosluğuna ait hazırlanan plaket, yönetim kurulumuz ve okul yönetimimiz adına genel sekreter Ahmet Buldam tarafından Subbash Gupta’ya takdim edildi. 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?