Darüşşafaka’da bir ders yılı daha başlıyor!

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka’da bir eğitim-öğretim yılının daha başlamasının heyecanı yaşanıyor. 

31 Mayıs’ta 21 ilde gerçekleştirilen Darüşşafaka Giriş Sınavı’nı kazanan, ardından yapılan sağlık kontrolü ve mali durum araştırmasını geçerek 2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı’nda Darüşşafaka Ailesi’ne katılan 130 öğrenci ve velileri, 23 Ağustos Pazar günü Darüşşafaka'ya geldi. Yeni öğrencilerin oryantasyon programı 23-31 Ağustos 2015 tarihlerinde gerçekleştiriliyor.

Ülkemizin farklı illerinden gelerek Darüşşafaka’da okuma hakkını elde eden 130 minik Daçkalı ile velileri, oryantasyon haftasında Darüşşafaka Eğitim Kurumları’na giriş yaparak, “Öğrenci Evleri”ne yerleşiyor ve kayıt işlemlerini tamamlıyor. 

Afyon'dan sınavı kazanan Hasret Karakaya, büyükannesi ve ilkokul öğretmeniyle oryantasyon programına katıldı.

Bir hafta boyunca Darüşşafaka kampüsünü tanıyan minik Daçkalılar, öğretmenleriyle ve okul yöneticileriyle tanışıyor. Veliler ise, evlatlarının yeni yuvalarına alışma sürecinin ilk günlerinde onlara eşlik ederken, rehberlik biriminin organize ettiği çalışmalara katılıyor. 

Mezun abla ve ağabeyler de minik Daçkalıları Darüşşafaka’daki ilk günlerinde yalnız bırakmıyor. Onlara yemek yerken, yatma öncesi süt içerken, banyo yaparken ve yatarken hep eşlik ediyor ve yardımcı oluyor.

26 Ağustos Çarşamba günü öğrenci ve veliler birlikte kahvaltı yaptıktan sonra vedalaşacak. Yeni Daçkalılar vedalaşmanın hemen ardından öğretmenleriyle birlikte pikniğe gidecek.

Muş'tan sınavımızı kazanan Sıla ve Havin, babalarıyla birlikte...

Hafta boyunca Matematik, Beden Eğitimi, Sosyal Bilgiler, Fen Bilimleri ve Yabancı Diller Bölümleri ayrı etkinlikler düzenleyecek. Öğrenciler, sinema gösterimi, akvaryum gezisi, toplu koro çalışması, yatmadan önce masal saati ve mezunlarla outdoor aktivitelere katılacak.

Üç gün boyunca Darüşşafaka kampüsünde çocuklarıyla birlikte oryantasyona katılan veliler, 26 Ağustos sabahı kampüsten ayrıldı.

Oryantasyon programı kapsamında 27 Ağustos Perşembe günü ise Türkçe Bölümü tarafından geleneksel olarak düzenlenen "Bak Postacı Geliyor" etkinliğinde, velilerin Darüşşafaka'dan ayrılmadan önce çocukları için yazdığı mektuplar dağıtılacak. 28 Ağustos Cuma günü de minik Daçkalılar, “81 İlden 81 Öğrenci” projesiyle Darüşşafaka’nın 8 yıldır en büyük kurumsal destekçisi olan Türkiye İş Bankası’nın Çamlıca Tesisleri’nde düzenlediği etkinlikte eğlenecek.

Geleneksel Yuvaya Dönüş Günü 31 Ağustos 2015 Pazartesi günü okul bahçesi tören alanında düzenlenecek. Minik Daçkalılar, yaz tatilini ailelerinin yanında geçirerek okula dönen Darüşşafakalı öğrencilerle buluşacak.

2015-2016 Eğitim-Öğretim Yılı, 1 Eylül 2015 Salı günü TİM Gösteri Merkezi’nde düzenlenecek törenle başlayacak.

İyi dersler Daçka! 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?