Darüşşafaka’da 23 Nisan Coşkusu

 ›  Haberler  › ↓ 

Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda coşkuyla kutlandı

Cumhuriyetimizin kurucusu Mustafa Kemal Atatürk’ün tüm dünya çocuklarına armağanı olan 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı, Darüşşafaka Ayhan Şahenk Spor Salonu’nda 19 Nisan Perşembe günü düzenlenen törenle kutlandı. 

Törene, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, Okul Müdürleri, Darüşşafakalılar Derneği Yönetim Kurulu Başkanı ve Üyeleri, Darüşşafaka Cemiyeti Yöneticileri ve Çalışanları, bağışçılar, öğrenciler ve veliler katıldı.

Birbirinden renkli gösterilerin düzenlendiği etkinliğin sunucuları Darüşşafaka öğrencileri Müge Pişmiş ve Barış Can Akyıldız’dı. 

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın ardından Darüşşafaka İşaret Dili Kulübü’nün gösterisiyle başlayan tören, 8. sınıf öğrencisi Nazlı Gül Yalçın’ın konuşması, Darüşşafaka Step Kulübü ile Jimnastik ve Dans Takımları’nın performansları, Kafkas ve Karadeniz yörelerinin halk dansları gösterileriyle devam etti.

Bir çocuk kadar cesur, bir çocuk kadar gösterişsiz, bir çocuk kadar candan, bir çocuk kadar gerçek olabilmeli insan. Eşli Danslar Öğrencileri

7. ve 8. sınıf öğrencilerinden oluşan Bando Kulübü’nün İzmir Marşı performansı salondaki coşkuyu yükseltirken, Pop Rock Orkestrası’nın mini konseri; kaşık, şemsiye, bayrak ve kule gösterileri izleyenlere keyifli dakikalar yaşattı.

Salondaki törenin ardından Resim ve Sanat Kulübü öğrencilerinin yaptıkları rengarenk resimlerden oluşan kampüsteki açık hava resim sergisi ise büyük beğeni topladı.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?