Darüşşafaka, D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde

 ›  Haberler  › ↓ 

KMF 10yil KV_179x250_ORJ.jpg

 

Bu yıl 31 Temmuz / 1-2-3 Ağustos tarihlerinde 10’uncusu gerçekleştirilecek olan D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nde Darüşşafaka da standıyla yer alacak. Dört gün boyunca Darüşşafaka'nın misyonunun geniş kitlelere ulaştırılacağı festivalin Gala Konseri'nde ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say, Dünya Prömiyerini yapacağı ‘Hermias Yunus Balığı Sırtındaki  Çocuk’ adlı eseriyle sahnede olacak. Dünyaca ünlü kemancı Vanessa Mae, Arjantinli tenor Jose Cura, 2012 Leyla Gencer Şan Yarışması birincisi Fatma Said ve “Türkiye’nin 3 Tenoru” olarak tanınan Aykut Çınar, Ayhan Uştuk, Şenol Talınlı gibi isimlerin de aralarında bulunduğu 400’ü aşkın sanatçının sahne alacağı festivalin biletleri Biletix’te…

Festival süresince tüm Darüşşafaka dostlarını standımıza bekliyoruz!

 

D-MARİN TURGUTREİS ULUSLARARASI KLASİK MÜZİK FESTİVALİ, 10. YILINDA DÜNYA STARLARINI AĞIRLAMAYA HAZIRLANIYOR

Kurucu destekçiliğini Doğuş Grubu’nun, Sanat Yönetmenliğini Yücel Canyaran’ın üstlendiği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin programı açıklandı. 31 Temmuz, 1-2-3 Ağustos 2014 tarihlerinde Bodrum’da düzenlenecek olan festival, 10. yılında birbirinden değerli sanatçıların katılımıyla ve zengin repertuvarıyla müzikseverlere seslenecek. Dört gün boyunca, toplam yedi konserin gerçekleştirileceği D-Marin Turgutreis Uluslararası Klasik Müzik Festivali’nin açılış konserinde, Şef Naci Özgüç yönetimindeki Cumhurbaşkanlığı Senfoni Orkestrası (CSO), dünyaca ünlü piyanist ve besteci Fazıl Say’a eşlik edecek. Fazıl Say’ın festival için 'Hermias Efsanesi’nin hüzünlü hikâyesinden etkilenerek yazdığı yeni eseri Hermias Yunus Sırtındaki Çocuk’un Dünya Prömiyeri D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali sahnesinde gerçekleşecek.
 
10. D-Marin Turgutreis Klasik Müzik Festivali, ikinci, üçüncü ve dördüncü gecesinde de dünya devlerini ağırlamaya devam edecek. Festivalin ikinci gecesinde Türkiye’nin ilk ve tek ulusal çocuk senfoni orkestrası olan Doğuş Çocuk Senfoni Orkestrası (DÇSO) ve CSO üyelerinden oluşan Şef Rengim Gökmen yönetimindeki karma orkestra, konserin ilk yarısında DÇSO’nun genç solistlerine, ikinci yarıda ise “3 Tenor” olarak tanınan ünlü tenorlar Şenol Talınlı, Ayhan Uştuk ve Aykut Çınar’a eşlik edecek. 2 Ağustos Cumartesi akşamı dünyaca ünlü keman sanatçısı Vanessa Mae’yi Şef Oğuzhan Balcı yönetimindeki Bursa Bölge Devlet Senfoni Orkestrası eşliğinde ağırlayacak olan festival, 3 Ağustos Pazar akşamı ise kapanışı Şef Sergey Tararin yönetimindeki Moskova Senfoni Orkestrası’yla sahne alacak olan dünyaca ünlü Arjantinli tenor Jose Cura ve 2012 Leyla Gencer Şan Yarışması birincisi ve önceki yıl festivalin gün batımı sahnesinde performansıyla ayakta alkışlanan Mısırlı Soprano Fatma Said ile yapacak.
 
Festival biletleri, D-Marin Turgutreis bilet satış ofisi ile Biletix web sitesi ve satış noktaları aracılığıyla temin edilebilir. Bilet fiyatlarının 30 ila 50 TL arasında değiştiği festivalde, kombine fiyatı ise 125 TL olarak belirlendi.
 
Festival hakkında ayrıntılı bilgi için: http://www.dmarinfestival.com/

 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?