Darüşşafaka çikolataları yenilendi

 ›  Haberler  › ↓ 

Darüşşafaka'nın kurumsal destekçisi Kahve Dünyası, yeni yıl için Darüşşafakalı öğrencilerle el ele verdi ve onların hayallerindeki meslekleri çikolata kutularına taşıdı. Kahve Dünyası mağazalarında satışa sunulan bu çikolataların gelirinin bir kısmı Darüşşafaka’ya bağışlanacak.

Geliştirdiği farklı sosyal sorumluluk projeleriyle Darüşşafakalı öğrencilerin yanında olan Kahve Dünyası, geçtiğimiz sene ürettiği Darüşşafaka çikolatalarının kutularını yeni yıl vesilesiyle güncelledi.
Bu kez Darüşşafakalı öğrencilerden hayallerindeki meslekleri resmetmelerini isteyen marka, bunlar arasından seçtiği beş resmi, yeni yıl için ürettiği Darüşşafaka çikolatalarının kutularında kullandı.  
Yılbaşı vesilesiyle gerçekleştirilen proje; bir yandan Darüşşafakalı öğrencilere tasarımlarını ürüne dönüştürme mutluluğu yaşatırken diğer yandan da onların eğitimine kaynak yaratıyor.
Yeni yılda sevdiklerine anlamlı bir armağan arayışında olanlar için güzel bir alternatif oluşturan Darüşşafaka çikolatalarını tercih edenler, Darüşşafaka'da okuyan Ahmet Polat, Batuhan Aysan, Rabia Türk, Elifnaz Usuğlu ve Fatmagül Koluaçık'ın öyküsüyle tanışacak ve onları hayallerindeki mesleklere ulaştırmak için çalışan Darüşşafaka'nın misyonuna katkı verecek.

8/B sınıfı öğrencisi Rabia Türk'ün hikayesi:

"Ben, astronot olmak istiyorum, çünkü benim için en önemli hedef 'Ay'a ayak basan ilk Türk kadın astronot olmak'tır. Böylece ülkemin gurur kaynağı olarak bir önem kazanmış olacağım."

8/D sınıfı öğrencisi Fatmagül Koluaçık'ın hikayesi:"İleride dalgıç olmak istiyorum, düşüncelerim kadar derin, hayallerim kadar renkli olan engin denizleri keşfetmek ve araştırmak istiyorum."

8/E sınıfı öğrencisi Ahmet Polat'ın hikayesi:

"Ressam olmak istiyorum, çünkü resim yeteneğimin olduğunu düşünüyorum. Bu alanda daha öğreneceğim ve öğreteceğim çok şey var. Ressamlık mesleğinde çok başarılı olacağımı umuyorum."

7/B sınıfı öğrencisi Batuhan Aysan'ın hikayesi:"Bilim insanı olmak istiyorum, çünkü bilim insanı çok fantastik ve ilginç bir meslek, ayrıca kimyayı seviyorum."

5/E sınıfı öğrencisi Elifnaz Usuğlu'nun hikayesi:

“Hayvanları sevdiğim için veteriner olmak istiyorum. Hayvanlar çok tatlı benim için...”

Kahve Dünyası, 2009 yılından bu yana ise yine Darüşşafakalı öğrencilerin çizdiği desenlerin süslediği Darüşşafaka fincan ve termoslarının satışını yapıyor. 

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?