Darüşşafaka çikolataları, Kahve Dünyası'nda...

 ›  Haberler  › ↓ 
Darüşşafaka'nın kurumsal destekçisi Kahve Dünyası, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nda Darüşşafakalı öğrencilerle el ele verdi ve onların çizdiği birbirinden güzel desenleri çikolata kutularına taşıdı. Kahve Dünyası mağazalarında satışa sunulan bu çikolataların gelirinin bir kısmı Darüşşafaka’ya bağışlanacak.
 
ds cikolatalari nisan.jpg

Geliştirdiği farklı sosyal sorumluluk projeleriyle Darüşşafakalı öğrencilerin yanında olan Kahve Dünyası, yeni bir projeye daha hayat verdi. Marka, Darüşşafakalı öğrencilerin çizimlerini çikolata kutularına taşıyarak, Darüşşafaka’ya  özel çikolatalar üretti.

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı vesilesiyle gerçekleştirilen proje; bir yandan Darüşşafakalı öğrencilere tasarımlarını ürüne dönüştürme mutluluğu yaşatırken diğer yandan da onların eğitimine kaynak yaratıyor.

Yıl sonuna kadar Kahve Dünyası mağazalarında satışı devam  edecek olan çikolata kutularının üzerinde Darüşşafaka ‘da okuyan Deniz Kocaoğlu, Elif Selin Karaca, Safa Gündoğdu ile Rana Hilal Doğan’ın hikayeleri yer alıyor.
 
Kahve Dünyası, 2009 yılından bu yana ise yine Darüşşafakalı öğrencilerin çizdiği desenlerin süslediği Darüşşafaka fincan ve termoslarının satışını yapıyor. 
 
6/A sınıfı ögrencisi Deniz Kocaoğlu’nun hikayesi:
                 deniz_kocaoglu.jpg

“Dünyadaki herkesin çikolataya bir ilgisi vardır ve bu çikolatalar güzel görünürse insanların daha çok ilgisini çeker. Daha da önemlisi onları çikolata yemeye yönlendirir.”
 
7 /E sınıfı ögrencisi Elif Selin Karaca’nın hikayesi:
                   elif_selin_karace.jpg

“Kimi zaman renklerin dünyasına kapılıp gerçek dünyanın olumsuzluklarından uzaklaşarak hayal  dünyasında dolaşmanın iyi geldiğini düşündüğüm için bu resmi yaptım. “
 
8/A sınıfı ögrencisi Safa Gündoğdu’nun hikayesi:
                   safa_gundogdu.jpg

“Doğanın verdiği mutluluk ve huzur, gökyüzünün maviliği, ağaçların yeşili, nehrin berraklığı, hayvanların saflığı, çiçeklerin renkleriyle mümkündür. Doğa özlemiyle bu resmi çizdim.”
 
11/C sınıfı ögrencisi Rana Hilal Doğan’ın hikayesi:
                     rana_hila_dogan.jpg

“Eskişehir baharda çok güzel olur. Bizler ise bu zamanlarda okulda olduğumuzdan yaşadığım özlemle bahar aylarındaki Eskişehir'i çizmeye çalıştım.” 
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?