Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yeni Yönetim Kurulu Başkanı Oğuz Güleç oldu

 ›  Haberler  › ↓ 

Olağan Genel Kurul Toplantısı’nı 2 Nisan 2022’de gerçekleştiren Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı’na Oğuz Güleç seçildi.

Darüşşafaka’nın kurulduğu 1863 yılından bu yana sağladığı “eğitimde fırsat eşitliği” ve eğitim kalitesi ile ülkemizin öncü kuruluşu olduğunu belirten Güleç, “Sevginin, saygının, vefanın, dostluğun, kardeşliğin, dayanışmanın üzerinde yükselen Darüşşafaka ruhu ve geleneğinin yanında çağa ayak uydurma yeteneği 159 yaşındaki Darüşşafaka’nın sürdürülebilirliğinin temelini oluşturuyor. Bu ruhla çalışmalarımıza devam edeceğiz.” dedi.

Darüşşafaka Cemiyeti’nin Yönetim Kurulu Başkanlığı Oğuz Güleç

Darüşşafaka Eğitim Kurumları’nın eğitimde hep öncü rolü üstlendiğine vurgu yapan Güleç, “Darüşşafaka olarak bugünden 20 yıl, 50 yıl sonrasını planlıyor, öğrencilerimizin o günün koşullarına göre yetişmeleri için var gücümüzle çalışıyoruz. Bundan sonraki süreçte de öğrencilerimizin 21. yüzyıl yetkinleriyle donatılmış gençler olarak mezun olması temel önceliğimiz olacak. Dijital dönüşüm temelinde yatırımlarımızı sürdüreceğiz. Ülkemizin ortaöğrenim düzeyinde ilk yapay zekâ sınıfını, ilk Tekno Girişimcilik Gençlik Merkezi’ni açan ve ilk 3D Printer Atölye ve Yarışması’nı düzenleyen okuluyuz. STEM (Science, Technology, Engineering and Math), kodlama, girişimcilik eğitimleri veriyoruz. Bunları geliştirerek, yeni ilkler ekleyeceğiz ve Türkiye’mizin ortaöğretimi için dijital dönüşümde model okul olacağız.” diyerek gelecek hedeflerini açıkladı.

1972 yılında Darüşşafaka Lisesi’nden mezun olan Güleç, 1976’da İstanbul Üniversitesi İşletme Fakültesi’ni bitirdi. İş hayatına Alarko Holding A.Ş.nde başlayan Güleç, Arthur Andersen firmasında denetçilik yaptı. 1982 yılında Horoz Lojistik A.Ş. firmasına katıldı. Burada çeşitli pozisyonlarda görev aldıktan sonra 2017 yılında İcra Kurulu Başkanlığı görevindeyken emekli oldu. Halen Gruba bağlı şirketlerde Yönetim Kurulu Üyeliği ve Baş Danışmanlık görevlerini sürdüren Güleç, İngilizce biliyor.

Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?