Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, üniversite eğitimini sürdüren Darüşşafaka mezunlarıyla kahvaltıda buluştu!

 ›  Haberler  › ↓ 
IMG_7116_rsz_rsz.jpg
 
Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyeleri, üniversite eğitimini sürdüren Darüşşafaka mezunlarıyla 19 Mayıs Cumartesi günü saat 11.00'de Darüşşafaka Life GYM Spor Tesisleri’nde düzenlenen kahvaltılı sohbet toplantısında buluştu. Düzenli olarak gerçekleştirilen toplantıların dördüncüsüne, 19 üniversiteli Darüşşafaka mezunu, Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Başkanı Zekeriya Yıldırım ve YK üyeleri ile Darüşşafaka Lisesi Müdürü Adnan Ersan, Darüşşafaka İlköğretim Müdürü Çiğdem Kaya ve Darüşşafaka Cemiyeti çalışanları katıldı. Toplantıya katılan Darüşşafaka mezunları ile Darüşşafaka Cemiyeti ve Eğitim Kurumları yöneticileri, birbirleriyle hoş ve rahat bir kahvaltı ortamında sohbet ederek, fikir alışverişinde bulundu. Buluşmada hem hasret giderildi hem Darüşşafaka’yı daha güçlü kılmak için görüşler, öneriler paylaşıldı.
 
 IMG_7149_rsz.jpg
Toplantıda konuşan Zekeriya Yıldırım, ilk olarak mezunların Atatürk’ü Anma, Gençlik ve Spor Bayramı’nı kutlayarak, Atatürk’ün belirlediği çağdaşlık seviyesine ulaşmanın önemi ve Darüşşafaka’nın çağdaşlık seviyesinde öne çıkan çocuklar yetiştirme amacının altını çizdi. Yıldırım, mezunlardan beklentilerinin, öğrenim gördükleri üniversitelerde en iyiler arasında yer almaları, Darüşşafakalı kardeşlerine iyi örnek olan ağabey ve ablalar olmaları ve onlara yol göstermeleri olduğunu söyledi. Onlara, “İş hayatına atıldıktan sonra da yüzünüzü Darüşşafaka’ya dönün, Darüşşafaka’yı düşünün ve buraya fayda sağlayacak çalışmalar için bizim kadar beklemeyin, sizler daha erken zamanda Darüşşafaka için bir şeyler yapın,” tavsiyesinde bulundu. 
 
IMG_7113_rsz.jpg

Zekeriya Yıldırım, mezunları ayrıca, Darüşşafaka ile ilgili son aylarda yaşanan önemli gelişmeler hakkında bilgilendirdi. 14 Nisan 2012 tarihli Olağanüstü Genel Kurul’da yapılan tüzük değişikliği ile Darüşşafaka’nın annesini kaybetmiş çocuklara da kapılarını açması, 27 Mayıs Darüşşafaka Giriş Sınavı, 2420 kişiye ulaşılan sınav tanıtım toplantıları, bu yıl mezun olacak 58 öğrencinin arasından 2 kız öğrencinin YGS’de ilk 500’e girmesi, yurtdışından kabul alan öğrenciler, ve ayrıca çeşitli yarışmalarda Darüşşafakalı öğrencilerin kazandıkları başarılar ve ödüller konusunda onlara bilgi verdi. Zekeriya Yıldırım, “İyi gidiyoruz ama sizlerin onlara yapacağınız koçluk her zaman çok değerli. İyi ve kötü örnekleri, yaşadıklarınızı paylaşırsanız daha da iyi olacak,” şeklinde konuştu. 
 
IMG_7139_rsz.jpgIMG_7148_rsz.jpg

Darüşşafaka’nın bir üniversite kurma fikri üzerinde uzmanlara danışarak görüş oluşturmaya çalıştıklarını da paylaşan Zekeriya Yıldırım, 19 Mayıs’ta bu konuda bir arama konferansı yapılacağı bilgisini de verdi. Bu konuda Darüşşafaka’yı bilen, ona gönül verenlerin ve mezunların da görüşlerini alarak üniversite fikrini olgunlaştıracaklarını söyledi. Mezunların, yeni kampüs projesi ve Anadolu’da bir okul açılıp açılmayacağı konularındaki sorularını da cevaplayan Yıldırım, kampüs projesi üzerinde çalıştıklarını ve projenin bir yıl içinde olgunlaşacağını, mevcut kampüsün yerinin değiştirilmeden yenileneceğini belirterek, Anadolu’da başka bir yerde kampüs açmayı ise üniversite projesi gibi tartıştıklarını ve imkanlar dahilinde Atatürk’ün izinden giden Darüşşafakalıların sayısını artırmayı hedeflediklerini paylaştı.
 
IMG_7161_rsz.jpg

Toplantıda söz alan Darüşşafaka Cemiyeti Yönetim Kurulu Üyesi Beşir Özmen ise, başta yemek israfı olmak üzere genel olarak israf konusundaki endişesini dile getirerek, bunun önlenmesi için bu okulda yaşamış kardeşler olarak Darüşşafakalı mezunların görüşlerini, katkılarını, yardımlarını almak istediklerini belirtti.
 
IMG_7165_rsz.jpg

Buluşmanın sonunda, Darüşşafaka Cemiyeti İnsan Kaynakları Yöneticisi Buket Gürol mezunlara bir sunum yaptı. Gürol, mezunlar arasında yaptıkları anketlerde belirledikleri ihtiyaç ve talepler doğrultusunda hazırladığı sunumunda, kendini tanımanın, kendi kişisel özellik, değer ve becerilerinin farkında olmanın önemi ile özgeçmiş hazırlama ve mülakat süreçleri hakkında mezunlara faydalı önerilerde bulundu.
Tüm Haberlere Göz Atın
 Merhaba, size nasıl yardımcı olabilirim?